Bezpłatne indywidualne konsultacje i szkolenie w OWP

1. Bezpłatne indywidualne konsultacje w ramach akcji „Poniedziałki z ekspertem”
6.05 w godz. 10.00-13.00 Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich.
Spotkanie ze specjalistą ds. Funduszy Europejskich na temat rodzajów wsparcia, zasad ubiegania się o wsparcie oraz funduszy w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.
6.05 w godz. 14.00-16.00 Spotkanie z Coachem.
Spotkanie z coachem dla osób, które znalazły się na zawodowym zakręcie, znalazły na siebie nowy pomysł lub pragną, aby ich kariera nabrała tempa. Jeśli chcesz dokonać zmiany w swojej pracy, karierze, biznesie i potrzebujesz wsparcia, bo nie masz wystarczającej odwagi, wiedzy lub umiejętności i zastanawiasz się jak to zrobić – coach może Ci w tym pomóc.
13.05 w godz. 14.00-16.00 Spotkania z prawnikiem.
Podczas spotkań konsultanci będą udzielać bezpłatnych porad prawnych przedsiębiorcom oraz osobom, które zamierzają założyć działalność gospodarczą.
27.05 w godz. 12.00-14.00 Dyżur informacyjno-doradczy trenera biznesu.
Jeżeli masz pomysł na Biznes lub startup, ale nie wiesz od czego zacząć, przyjdź i zapytaj trenera biznesu. Podczas konsultacji będzie można uzyskać informacje dotyczące planowania i zakładania działalności gospodarczej, tworzenia biznesplanu, skutecznej reklamy i obsługi klienta, tworzenia i finansowania biznesów typu startup, analizy rynku na którym dana osoba zamierza działać.
27.05 w godz. 14.00-16.00 Dyżur Doradcy Podatkowego.
Doradcy będą udzielać bezpłatnych porad dotyczących w szczególności optymalizacji podatkowej oraz procedur przy zakładaniu biznesu. Spotkanie organizowane jest w ramach akcji „START BIZNES” – Akcja wspierania przedsiębiorców rozpoczynających działalność gospodarczą, organizowana przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych.

2. Bezpłatne spotkania informacyjne, szkolenia
9.05 w godz. 10.00-13.00 „Gospodarowanie odpadami – nowe obowiązki!”.
Podczas spotkania omówione zostaną nowe obowiązki w zakresie gospodarowania odpadami wynikające ze zmiany ustawy o odpadach dla podmiotów posiadających zezwolenia na zbieranie odpadów lub zezwolenia na przetwarzanie odpadów, pozwolenia na wytwarzanie odpadów uwzględniającego zbieranie lub przetwarzanie odpadów lub pozwolenia zintegrowanego uwzględniającego zbieranie lub przetwarzanie odpadów.
13.05 w godz. 12.15-13.00 „Prawo pracodawcy do kontroli zasadności i wykorzystania zwolnień lekarskich pracowników”.
13.05 w godz. 13.00-14.00 „Przechowywanie dokumentacji pracowniczej – e-akta”.
Omówione zostaną uprawnienia pracodawców do przeprowadzania kontroli prawidłowości wykorzystywania przez pracowników zwolnień lekarskich od pracy oraz obowiązki pracodawców względem ZUS w związku ze skróceniem okresu przechowywania dokumentacji pracowniczej.
15.05 w godz. 11.00-15.00 „Niezbędnik Przedsiębiorcy czyli narzędzia, które przydadzą się Twojej Firmie”.
Podczas warsztatów pokażemy rozwiązania za pomocą których Twoja firma będzie mogła dotrzeć do swoich potencjalnych klientów znajdujących się w okolicy, właściwie zaprezentować swoją ofertę użytkownikom smartfonów, zaistnieć na rynkach zagranicznych.
20.05 w godz. 10.00-12.00 „Fundusze europejskie dla żłobków i klubów malucha”.
Spotkanie informacyjne którego celem jest przedstawienie możliwości uzyskania wsparcia ze środków Unii Europejskiej, dla osób chcących pozyskać fundusze na żłobki i kluby malucha.
21.05 w godz. 09.30-11.30 Śniadanie biznesowe dla przedsiębiorców zainteresowanych tematyką Zamówień Publicznych.
Uczestnicy spotkania dowiedzą się jakie zadania zaplanowały lokalne samorządy na 2019 rok, zapoznają się z kartą wadialną umożliwiającą bezgotówkowe wnoszenie wadiów oraz możliwością pozyskania środków na rozwój firm. Spotkanie będzie okazją do wzajemnego poznania się, wymiany doświadczeń, nawiązania kontaktów i skorzystania z punktów konsultacyjnych przygotowanych przez Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych w Gostyniu, Adwokacka Spółkę Partnerską MSM z Leszna oraz Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie.
22.05 w godz. 11.00-13.00 „Jak rozwinąć biznes globalnie? Narzędzia wspierające procesy eksportowe”.
Jeśli rozważasz sprzedaż produktów lub usług poza granicami Polski, koniecznie przyjdź i sprawdź jakie narzędzia mogą Ci w tym pomóc. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną bezpłatne narzędzia online, które pomogą w osiągnięciu celu eksportowego firmy.

3. Płatne szkolenia
16.05 w godz. 08.00-16.00 „Jakość obsługi klienta i aktywna sprzedaż”.
Na szkoleniu dowiesz się m.in. jak rozmawiać z klientem by właściwie rozpoznać jego potrzeby, co zrobić, żeby klient do nas wracał i polecał nas innym a także poznasz techniki, które mają wpływ na zwiększenie sprzedaży.
Wszystkie spotkania odbywać się będą w Ośrodku Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie, ul. Dworcowa 1 (budynek dworca PKP, I piętro). W celu rezerwacji miejsca uprzejmie prosimy o potwierdzenie udziału drogą telefoniczną pod nr telefonu 65 512 77 83 lub 797 508 207. Zgłoszenie można również potwierdzić drogą mailową pod adresem: biuro@owp.koscian.net. W tym celu należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.owp.koscian.net.
Zachęcamy do udziału w naszych spotkaniach!!!

Najnowsze artykuły