Nowe zadania priorytetowe dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie

Dzielnicowi kontynuują realizację zadań priorytetowych w swoich rejonach służbowych. Cześć priorytetów, które wybrali dzielnicowi w ubiegłym roku zostało zrealizowanych, inne są nadal realizowane. Poniżej zamieszczamy aktualne zadania priorytetowe dzielnicowych pełniących służbę w naszej jednostce.

Na realizację zadania dzielnicowy ma pół roku. W wyborze problemu do rozwiązania olbrzymie znaczenie mają mieszkańcy rejonu służbowego dzielnicowego. Każdy sygnał od mieszkańca przekazany czy to na służbowy telefon, adres email, czy zaznaczony na krajowej mapie zagrożeń bezpieczeństwa, to cenna wskazówka dla dzielnicowego, opiekującego się danym rejonem.  Dlatego też zachęcamy do kontaktu ze swoim dzielnicowym. Wszelkie wskazówki, sygnały z pewnością pomogą w zapewnieniu lepszego bezpieczeństwa w małej ojczyźnie jaka jest nasza miejscowość czy ulica. Z dzielnicowym można skontaktować się osobiście odwiedzając jednostkę Policji. Dane adresowe wszystkich  dzielnicowych można szybko znaleźć w aplikacji na urządzenia mobilne Moja Komenda, a także na naszej stronie internetowej, klikając w zakładkę Informacje a następnie Dzielnicowi. Zamieszczone tam zostały wszystkie rejony służbowe dzielnicowych, zdjęcia funkcjonariuszy oraz numer telefonów i adresy email.

Służbę dzielnicowego reguluje Zarządzenie nr 5 Komendanta Głównego Policji z dnia 20 czerwca 2016r. w sprawie metod i form wykonywania zadań przez dzielnicowego i kierownika dzielnicowych.

Poniżej, zgodnie z rejonami zostały opisane problemy danych społeczności. Wskazano również dzielnicowych, którzy są odpowiedzialni za ich rozstrzygnięcie. Wachlarz zagadnień, które postawili sobie policjanci do rozwiązania jest bardzo szeroki.

Posterunek Policji w Śmiglu:

Rejon nr 15 – miasto Śmigiel

sierż. szt. Marcin Frąckowiak  tel.786-936-324, e-mail: dzielnicowy.smigiel15@po.policja.gov.pl

Problem do rozwiązania w ramach zadania priorytetowego –  nieprawidłowe parkowanie w rejonie ulicy Szkolnej w Śmiglu.

Rejon nr 16 – Czacz, Bielawy, Żegrówko, Nowa Wieś, Glińsko, Karśnice, Białcz Nowy, Białcz Stary, Brońsko, Prętkowice, Księginki, Żegrowo, Nowy Świat, Poladowo

asp. Michał Młynarek tel.786-936-325, e-mail: dzielnicowy.smigiel16@po.policja.gov.pl

Problem do rozwiązania w ramach zadania priorytetowego – spożywanie alkoholu w rejonie sklepu spożywczo- monopolowego na terenie wiejskim gminy Śmigiel, szczególnie w rejonie wsi Żegrówko ul. Poprzeczna. Nasilenie tego zagrożenia występuje w okresie wiosenno-letnim w różnych porach dnia. Zagrożenie to jest bardzo uciążliwe dla mieszkańców sąsiadujących bezpośrednio z obiektem handlowym.

Rejon nr 17 – Bruszczewo, Koszanowo, Bronikowo, Morownica, Wydorowo, Sierpowo, Robaczyn, Smolno, Machcin, Szczepankowo Stare, Stare Bojanowo, Szczepankowo Nowe, Sikorzyn, Poladowo, Nietążkowo

mł. asp.  Tomasz Skrzypczak, tel.786-936-326, e-mail: dzielnicowy.smigiel17@po.policja.gov.pl

Problem do rozwiązania w ramach zadnia priorytetowego –  spożywanie alkoholu w miejscowości Stare Bojanowo ul. Główna rejon sklepu monopolowego LIVIO

Rejon nr 18 – Przysieka Polska, Olszewo, Żydowo, Spławie, Karmin, Chełkowo, Zygmuntowo, Jezierzyce, Wonieść, Parsko, Gniewowo, Stara Przysieka Pierwsza, Stara Przysieka Druga

mł. asp. Jarosław Lemański,  tel. 516-952-953, e-mail: dzielnicowy.smigiel18@po.policja.gov.pl

Głównym zagrożeniem w rejonie nr 18 jest niszczenie zieleni, dewastacje oraz wjazd pojazdów osobowych na teren rekreacyjny przy plaży w miejscowości Jezierzyce.

Rewir Dzielnicowych w Kościanie:

rejon nr 1 – Chłapowskiego, Czempińska, Cienista, Czereśniowa, Długa, Gostyńska, Górna, Gryczana, Jasna, Jęczmienna, Krańcowa, Krzywa, Marcelego Żółtowskiego, Narutowicza, Piastowska, Podgórna, Polna, Poznańska, Północna, Półwiejska, Promienista, Przemysłowa, Pszenna, Rolna, Składowa, Słoneczna, Antoniego Baraniaka, Szkolna – domy jednorodzinne, Topolowa, Torowa, Wiatraczna, Wichrowa, Wiśniowa, Uczniowska, Wschodnia, Zielona, Żwirki i Wigury, Żarnowa, Os. Nad Łąkami, Kurza Góra – ulice: Długa, Gajowa, Kościańska, Leśna, Piaskowa, Polna, Racocka, Słoneczna, Leśniczówka

asp. sztab. Damian Słoma, tel. 786-936-310,  e-mail: dzielnicowy.koscian1@po.policja.gov.pl

Głównym zagrożeniem w rejonie nr 1 jest spożywanie alkoholu przed sklepem ABC w Kościanie przy ul. Czempińskiej. Do wykroczeń dochodzi najczęściej w godzinach 16:00-20:00.  w każdy dzień tygodnia. Wynika to z obserwacji w trakcie obchodu rejonu służbowego oraz rozmów z mieszkańcami bloków przy ul. Czempińskiej w Kościanie.

Rejon nr 2 – Bukowieckiej, Curie – Skłodowskiej, Dąbrowskiego, Fabiańczyka, Gen. Taczanowskiego, Grątkowskiej, Witolda Pileckiego (Gwardii Ludowej), Kasprowicza, Kilińskiego, Konopnickiej, Korczaka, Koszewskiego, Krasickiego, Kraszewskiego, Ks. Bączkowskiego, Marciniaka, Maya, Mickiewicza, Nadobrzańska, Nowowiejskiego, Ogrodowa, Pl. Paderewskiego, Pl. Wolności, Prosta, Reja, Reymonta, Sienkiewicza, Sierakowskiego, Słowackiego, Traugutta, Winowicza, Zachodnia, Mickiewicza.

mł. asp. Roland Chróst, tel.  786-936-314, e-mail: dzielnicowy.koscian2@po.policja.gov.pl

Głównym zagrożeniem w rejonie nr 2 jest niestosowanie się kierujących pojazdami do zatrzymywania pojazdów na skrzyżowaniu art. 97 k.w., oraz niestosowaniu się do znaku B-36 zakaz zatrzymywania się art. 92 k.w. w Kościanie na Pl. Paderewskiego. Do wykroczeń dochodzi najczęściej w godzinach 8:00-18:00 w każdy dzień tygodnia. Wynika to z obserwacji w trakcie obchodu rejonu służbowego  oraz zgłoszeń i rozmów z mieszkańcami Pl. Paderewskiego.

Rejon nr 3 – Berwińskiego, Al. Kościuszki, Bojanowskiego, Ciszaka, Czajki, Garbarska, Grodziska, Kościelna, Ks. Prymasa Wyszyńskiego, Ks. St. Bednarkiewicza, Marcinkowskiego, Marszałka Piłsudskiego, Masztalerza, Moniuszki, Mostowa, Pl. Niezłomnych, Richtera, Rynek, Rzemieślnicza, Sądowa, Strzelecka, Szczepanowskiego, Szewska, Szpitalna, Św. Ducha, Św. Jana, Targowa,  Wały Żegockiego, Łazienki, Wodna, Wrocławska, Zacisze.

asp. Maciej Kaczmarek,  tel. 786-936-316, e-mail: dzielnicowy.koscian3@po.policja.gov.pl

Jednym z głównych zagrożeniem w rejonie nr 3 jest niestosowanie się kierujących pojazdami do zatrzymywania pojazdów w strefie zamieszkania poza miejscem wyznaczonym art. 92 § 1 KW w Kościanie ul. Wawrzyńca Czajki. Do wykroczeń dochodzi najczęściej w godzinach 9:00 do 17:00 w każdy dzień tygodnia. Wynika to z obserwacji w trakcie obchodu rejonu służbowego oraz weryfikacji zgłoszeń naniesionych na Krajowej Mapie Zagrożeń i Bezpieczeństwa.

Rejon nr 4 – Armii Krajowej, Balcera, Chociszewskiego, Fabryczna, Iwaszkiewicza, Kochanowskiego, Kołłątaja, Kopernika, Krótka, Kwiatowa,  Malinowa, Miodowa, Niemcewicza, Okrężna, Orląt Polskich, Pogodna,  Rezerwy Skautowej, Stamma, Śmigielska, Wielichowska, Wojciechowskiego, Wojska Polskiego, Wyspiańskiego, Wyzwolenia, Zawadzkiego, Żeromskiego, Akacjowa, Boczna, Brzozowa, Bukowa, Działkowa Dworcowa, Graniczna, Jesionowa, Kręta, Klonowa, Kurpińskiego, Lipowa, Łąkowa, Młyńska, Nacławska, Os. Gen. Sikorskiego, Pl. Żołnierza, Powstańców Wlkp., Różana, Towarowa, Wierzbowa, Świerkowa, Sosnowa, Modrzewiowa, Jodłowa, Cisowa, Cedrowa, Balcera, Wojciechowskiego.

st. sierż. Łukasz Kotlarski, tel. 786-936-317, e-mail: dzielnicowy.koscian4@po.policja.gov.pl

Jednym z głównych miejsc zagrożonych w rejonie służbowym nr 4 na podstawie rozmów z lokalną społecznością, jest teren Rodzinnych Ogródków Działkowych przy ul. Łąkowej. Problematyka zagrożenia opiera się na występowaniu we wskazanym miejscu zdarzeń z kategorii przestępstw przeciw mieniu w szczególności włamań, kradzieży, uszkodzeń mienia, gdzie osobami poszkodowanymi pozostają właściciele altan i ogródków działkowych mieszczących się na w/w terenie.

Rejon nr 5 – Bernardyńska, Kaźmierczaka, Kątna, Kosynierów, Ks. Surzyńskiego, Osiedle Piastowskie,  2 Października, Piaskowa, Poprzeczna, Królowej Jadwigi, Osiedle  Jagiellońskie.

mł. asp. Marcin Kaźmierczak, tel. 786-936-312, e-mail: dzielnicowy.koscian5@po.policja.gov.pl

Jednym z głównych zagrożeń w rejonie służbowym nr 5 jest zanieczyszczanie chodników osiedlowych i przyległych trawników przez psy wyprowadzane na spacer przez mieszkańców osiedla Piastowskiego i osiedla Jagiellońskiego. Nagminne jest również wypuszczanie psów bez smyczy. Podstawą prawną popełnianych powyższych wykroczeń jest art. 10 ust 2a ustawy z dnia 13.09.1996 r o utrzymaniu czystości i porządku w gminach w związku z rozdziałem III & 6 ust. 2 pkt 5 Uchwały nr XXIII/228/13 Rady Miejskiej Kościana z dnia 09.05.2013 r. w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Kościan. Do wykroczeń dochodzi najczęściej w godzinach rannych i wieczornych w każdy dzień tygodnia. Wynika to z obserwacji w trakcie obchodu rejonu służbowego oraz zgłoszeń mieszkańców osiedla.

Rejon nr 6 – Osiedle Konstytucji  3 Maja, Szkolna – bloki

St. sierż. Ziemowit Antkowiak, tel.786-936-311, e-mail: dzielnicowy.koscian6@po.policja.gov.pl

Głównym problemem w rejonie służbowym nr 6 według informacji od mieszkańców oraz zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa jest spożywanie alkoholu na placu mieszczącym się za sklepem ABC przy ul. Czempińskiej a garażami na os. Konstytucji. Do spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym dochodzi zazwyczaj w godzinach wieczornych. Osoby spożywające tam alkohol, jednocześnie zaśmiecają plac.

Rejon nr 7 – Bonikowo, Czarkowo, Kawczyn, Kiełczewo, Kokorzyn, Kobylniki, Krzan, Kurowo, Łagiewniki, Mikoszki, Nacław, Nw. Oborzyka, St. Oborzyska, Tamborowo, Pelikan, Ponin, Sepienko, Sierakowo, Szczodrowo, Widziszewo.

mł. asp. Wiktor Tota, tel. 786-936-313, e-mail: dzielnicowy.koscian7@po.policja.gov.pl

Głównym zagrożeniem w rejonie nr 7 jest jest zaśmiecania terenu przy Szkole Podstawowej w Kiełczewie Oddział w Kokorzynie. Wynika to z obserwacji w trakcie obchodu oraz zgłoszeń dyrekcji szkoły.

Rejon nr 8 – Choryń, Darnowo, Gryżyna,  Gryżynka, Januszewo, Katarzynin, Nw. Lubosz, St. Lubosz, Nielęgowo, Nw. Dębiec, Osiek, Racot, Spytkówki, Turew, Witkówki, Wławie, Wyskoć, Wyskoć Mała, Ćwikłowo, Wronowo, Granecznik, Ignacewo.

st. sierż. Jakub Ratajczak, tel. 786-936-315, e- mail: dzielnicowy.koscian8@po.policja.gov.pl

Jednym z zagrożeń w rejonie nr 8 jest naruszenie zakazu postoju w strefie zamieszkania w miejscu innym niż wyznaczone, w miejscowości Nowy Dębiec. Zagrożenie to wynika ze zgłaszanych dzielnicowemu oraz dyżurnemu KPP Kościan interwencji przez mieszkańców w/w miejscowości oraz osoby przebywające na wypoczynku w Nowym Dębcu.

Posterunek Policji w Krzywiniu:

Rejon nr 12 – miasto Krzywiń

sierż. szt. Patrycja Ślotała, tel. 786-936-323, email:  dzielnicowy.krzywin12@po.policja.gov.pl

Głównym problemem w rejonie służbowym nr 12 według informacji mieszkańców jest zaśmiecanie terenu przy paczkomatach „InPost” w Krzywiniu na ul. Zielonej. Do zaśmiecania dochodzi zazwyczaj w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Rejon nr 13 – Jerka, Kopaszewo, Rogaczewo Małe, Rogaczewo Wielkie, Łuszkowo, Rabiń, Rąbinek, Świniec, Jurkowo, Zgliniec, St. Dębiec

st. asp. Rafał Krupka, tel. 786-936-321, email: dzielnicowy.krzywin13@po.policja.gov.pl

Głównym problemem w rejonie służbowym nr 13 według informacji mieszkańców jest spożywanie napojów alkoholowych w rejonie sklepu spożywczego w Jurkowie występujące w godzinach popołudniowych i wieczornych, co powoduje zakłócenia porządku publicznego i demoralizację.

Rejon nr 14 – Zbęchy, Zbęchy Pole, Mościszki, Cichowo, Łagowo, Bielewo, Bieżyń, Lubiń, Żelazno, Wieszkowo, Teklimyśl, Gierłachowo, Nowy Dwór, Boża Wola, Czerwona Wieś.

sierż. sztab. Patryk Klupczyński, tel.  786-936-322, email: dzielnicowy.krzywin14@po.policja.gov.pl

Głównym zagrożeniem w rejonie służbowym nr 14 według informacji mieszkańców jest spożywanie napojów alkoholowych w rejonie sklepu spożywczego w Bieżyniu występujące w godzinach popołudniowych i wieczornych, co powoduje zakłócenia porządku publicznego i demoralizację.

Posterunek Policji w Czempiniu:   

Rejon nr 11 – Betkowo, Borowo, Donatowo, Nowy Gołębin, Stary Gołębin, Gorzyce, Gorzyczki, Helenopol, Słonin, Stare Tarnowo, Rakówka, Nowe Borówko.

asp. Łukasz Szczerbal, tel. 786-936-320,  e-mail: dzielnicowy.czempin11@po.policja.gov.pl

Zadanie priorytetowe – ograniczenie spożywania alkoholu w miejscowości Borowo /sklep spożywczy mieszczący się w Borowie przy posesji nr 9/.

Rejon nr 10 – Bieczyny, Głuchowo, Jasień, Jarogniewice, Maruszkowo, Piechanin, Piotrkowice,  Piotrowo I, Piotrowo II,  Roszkowo, Sierniki, Srocko Wielkie, Nowe Tarnowo, Zadory.

sierż. szt. Roman Borysiak, tel. 786-936-319, e-mail: dzielnicowy.czempin10@po.policja.gov.pl

Zadanie priorytetowe – ograniczenie zaśmiecania terenów leśnych między miejscowościami Sierniki – Bieczyny.

Rejon nr 9 – miasto Czempiń

st. asp. Tomasz Bajstok, tel. 786-936-318, e-mail: dzielnicowy.czempin9@po.policja.gov.pl

Zadanie priorytetowe  – ograniczenie wykroczeń popełnianych przez kierujących przekraczających dozwoloną prędkość w Czempiniu na ul. Kolejowej.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły