Opieka dyżurna oraz zajęcia dodatkowe w dniach 15-17 kwietnia 2019 r.

W związku z trwającym strajkiem nauczycieli szkół i przedszkoli, w kościańskich przedszkolach zostanie zorganizowana dyżurna opieka dla najmłodszych, w szczególnie uzasadnionych przypadkach rodzinnych. W Samorządowych Przedszkolach nr 1,2, 3 oraz 4 w Kościanie w dniach 15-16 kwietnia 2019 roku w godzinach od 6:30 do 16:30 będzie możliwość pozostawienia najmłodszych pod opieką kadry pedagogicznej. Rodziców zainteresowanych prosimy o kontakt z przedszkolami w celu zapisania dziecka na dyżur. Ilość miejsc ograniczona.
Ponadto w dniach 15-17 kwietnia 2019r. w godz. 9:00-13:00 zostaną zorganizowane dodatkowo zajęcia artystyczne w Kościańskim Ośrodku Kultury oraz gry i zabawy z książką w Miejskiej Bibliotece Publicznej dla dzieci do 12 roku życia z opiekunami. KOK proponuje projekcje filmowe, zajęcia plastyczne, animacje teatralne oraz czytanie bajek. Biblioteka natomiast oferuje spotkania dla dzieci w blokach tematycznych: w pn. – „To już wiosna z książką radosna”, wt. – „Dzień spędzony z Zajączkiem w roli głównej”, śr. – „Kraina czytania”. Pracy z książką towarzyszyć będą gry i zabawy literackie, plastyczne i ruchowe, rymy, rytmy i wspólne śpiewania.
Dodatkowo od pn. 15 – pt. 19 kwietnia 2019r. w godz. od 8:00 – 18:00 ceny biletów wstępu na kościański basen zostały obniżone do 5 zł/godz. dla dzieci i młodzieży. Zgodnie z regulaminem dzieci do 9. roku życia mogą korzystać z basenu wraz z pełnoletnim opiekunem.

 

źródło:Urząd Miejski Kościana 

Najnowsze artykuły