„Wiosna – bądź bezpieczny”

Strażacy i policjanci zapraszają dzieci, dorosłych i krwiodawców
Za oknami wiosna, nie tylko kalendarzowa ale i ta pogodowa. Jesienne szarugi i długie zimowe wieczory możemy na jakiś czas odłożyć na bok. Przed nami cieplejsze dni i… również wiosenne rozkojarzenie. Mając to uwadze strażacy i policjanci zapraszają na spotkanie do kościańskiej strażnicy, by porozmawiać o bezpieczeństwie.
W niedzielę 14 kwietnia w godz. od. 10.00 do 14.00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie, przy ul. Bączkowskiego 5a odbędzie się impreza pod nazwą „Wiosna – bądź bezpieczny”. Statystyki od dawna wskazują, że zmiana aury z zimowej na wiosenną charakteryzuje się między innymi zwiększoną ilością wypadków drogowych. Na drogach pojawia więcej pojazdów a kierujący nimi niekoniecznie zauważają, że jest większy ruch, że po drogach „śmigają” jednoślady a piesi wiosennie rozmarzeni, chodzą z głową „w chmurach” i też nie zawsze zachowują się odpowiedzialnie. Wiosna powoduje również i to, że strażacy mają więcej pracy. Na przykład przy dłuższych okresach bez opadów rośnie zagrożenia pożarowe w lasach a poza tym dla niektórych wiosenne porządki wciąż powinny kończyć się wypalaniem traw oraz innych „pozimowych” pozostałości. Na te i wiele innych zagrożeniach chcą wskazać mundurowi właśnie podczas imprezy.
W ramach kampanii „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty” Policjanci przekażą szereg rad jak ustrzec się narkotyków i dopalaczy. Z kolei w ramach kampanii „Na drodze – patrz i słuchaj” oraz „Jednośladem bezpiecznie do celu” będą doradzać jak się zachowywać aby nasza podróż mogła zakończyć się szczęśliwie. Będą także namawiać aby „Zostać jednym z nas” czyli wstąpić w szeregi Policji.
Dla tych co zechcą skorzystać z naszego wspólnego zaproszenia Strażacy przygotowali następujące stanowiska tematyczne:
Nie wypalaj traw,
Czad może zabić ale… „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”
Co strażak zabiera ze sobą do akcji?,
Znam numery alarmowe i wiem jak z nich korzystać,
Kwalifikowana pierwsza pomocy – to nic trudnego,
Domek – mobilny symulator zagrożeń,
Stanowisko gaśnicze dla najmłodszych,
Wieża – miasto z góry.
Wśród osób, które prawidłowe wypełnią konkursowe ankiety rozlosowane zostaną czujki tlenku węgla ufundowane przez kościańskie Starostwo Powiatowe.
(szczegółowy harmonogram prezentacji przygotowanych przez Strażaków zamieszczono poniżej; realizacja niektórych punktów niedzielnego spotkania uzależniona będzie od pogody)
W godz. od 9.00 do 14.00 Ci wszyscy , którzy zechcą podzielić się swoją krwią będą mogli to zrobić w krwiobusie Poznańskiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który stanie na parkingu przed strażnicą.
Wierzymy, że w tę przedświąteczną niedzielę dopisze wiosenna pogada i zechcecie Państwo kilka chwil spędzić ze strażakami i policjantami.

szczegóły: http://www.koscian.psp.wlkp.pl/index.php/664-otwarta-straznica-9

 

 

źródło – KP PSP w Kościanie

„Wiosna – bądź bezpieczny” – organizatorami akcji są:
Starostwo Powiatowe w Kościanie,
Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie,
Komenda Powiatowa Policji w Kościanie,
Ochotnicza Straż Pożarna w Kościanie,
Fundacja „Votum”.

Najnowsze artykuły