Pogoń Śmigiel lepsza od “Wiary”

W sobotnie południe zespół  Pogoni Śmigiel podejmował na własnym stadionie wicelidera Ligi Międzyokręgowej drużynę Wiary Lecha. Goście przyjechali do Śmigla podbudowani niedzielnym wysokim zwycięstwem nad Promieniem Krzywiń. Śmigielska drużyna tydzień temu, po nie najlepszym meczu przegrała 0-3 w Dopiewie.
W pierwszej połowie Poznaniacy mięli kilka sytuacji do zdobycia bramki ale zarówno bramkarz Remigiusz Styziński jak i obrońcy gospodarzy nie dali się zaskoczyć przeciwnikom. Zespół gospodarzy także groźnie atakował bramkę przyjezdnych. Dziesięć minut przed przerwą Mateusz Boroń pokonał bramkarza Wiary Lecha. Wypożyczony z Obry Kościan zawodnik  zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie a żadnej drużynie nie udało się zdobyć gola.
Podopieczni Piotra Łuczka w rundzie wiosennej są nadal niepokonani na własnym boisku. Za tydzień Pogoń rozegra wyjazdowy mecz z Rawią Rawicz.