Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości zaprasza na szkolenia i spotkania informacyjne

Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie zaprasza wszystkich zainteresowanych na kolejne szkolenia i spotkania informacyjne. W kwietniu przygotowaliśmy coś zarówno dla przedsiębiorców, jak i osób nieaktywnych zawodowo oraz tych, którzy pragną bezpłatnie podnieść swoje kwalifikacje lub zmienić zawód.
Oto nasza oferta:
8 kwietnia godz. 13 – „Przedsiębiorstwo społeczne – jak to działa?” –bezpłatne spotkanie informacyjne, które poprowadzą konsultanci z Centrum PISOP. Mowa będzie o tym czym różni się przedsiębiorstwo społeczne od tradycyjnej działalności gospodarczej, jak je założyć i skąd wziąć pieniądze na start.
9 kwietnia, godz. 12 – bezpłatne spotkanie informacyjne skierowane do mieszkańców gmin Kościan i Krzywiń oraz innych gmin zrzeszonych w WLGD Gościnna Wielkopolska, podczas którego mowa będzie o możliwości aplikowania o bezzwrotne środki na założenie działalności gospodarczej oraz na jej rozwój. Środki można pozyskać na wszelkiego rodzaju działania powiązane z lokalnymi produktami żywnościowymi.
12 kwietnia, godz. 10 – bezpłatne spotkanie informacyjne dla osób niepracujących, w wieku 18-64 lata, które pragną powrócić na rynek pracy. Mowa będzie o możliwości skorzystania z bezpłatnych szkoleń i kursów zawodowych ze stypendiami, płatnych staży itp. w ramach projektu „Zmiana – zacznij od siebie”.
12 kwietnia godz. 11.30 – bezpłatne spotkanie dla pracodawców oraz osób pracujących, dedykowane głównie branżom: meblarskiej, papierniczej, elektromaszynowej, budowlanej. Opowiemy o tym jak bezpłatnie skorzystać z kursów i szkoleń zawodowych na przekwalifikowanie, podniesienie kompetencji lub umiejętności, w ramach projektu „Sprawnie pracujący!”.
15 kwietnia godz. 16 – bezpłatne szkolenie pod hasłem „Jak napisać dobry biznesplan” podczas którego opowiemy jak przygotować narzędzie, niezwykle przydatne w przypadku zakładania własnej działalności gospodarczej.
24 kwietnia godz. 18 – „Jak rozwinąć pomysł niedużym kosztem?” – bezpłatne szkolenie organizowane w ramach projektu Google Internetowe Rewolucje dla Startupów. Porozmawiamy o tym w jaki sposób skutecznie zaistnieć w internecie, zarządzać czasem współpracowników i własnym, analizować docelowy rynek, trafnie określić potrzeby i zwyczaje klientów, przetestować swój pomysł, zgodnie z prawem prowadzić działalność nierejestrowaną itp.
25 kwietnia godz. 18 – bezpłatne spotkanie, na które zapraszamy wszystkich przedsiębiorców. Porozmawiamy o trudnych tematach w lekki i przystępny sposób. Zapytamy uczestników, czy zastanawiali się kiedyś nad tym, co wydarzy się z ich firmą, kiedy ich zabraknie? Kto przejmie jej stery i czy udźwignie ciężar zadań? Skąd rodzina weźmie środki na spłatę bieżących zobowiązań? Porozmawiamy o konsekwencjach, jakie dla funkcjonowania firmy oraz członków rodziny mogą mieć zdarzenia losowe i podpowiemy jak się przed nimi zabezpieczyć. Przedstawimy scenariusze, które mogą Was zainteresować.
29 kwietnia, godz. 12-14 –bezpłatne indywidualne konsultacje pod hasłem „Mój pomysł – moja firma, czyli jak to zrobić krok po kroku”. Trenerem biznesu podpowie jak założyć działalność gospodarczą, lub stworzyć startup. Skonsultuje pomysły, rozwieje wątpliwości. Doradzi jak przygotować biznesplan, jak promować firmę i pomoże w analizie rynku.
29 kwietnia, godz. 14-16 – bezpłatne indywidualne konsultacje z doradcą podatkowym w ramach akcji START-BIZNES organizowanej przez Krajową Izbę Doradców Podatkowych dla osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Jeśli myślisz o założeniu własnej firmy i chcesz dowiedzieć się więcej o finansach, podatkach, kosztach prowadzenia działalności przyjdź i dowiedz się więcej.
Wszystkie spotkania i konsultacje odbywać się będą w Ośrodku Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie, przy ul. Dworcowej 1 (budynek dworca PKP, I piętro). Osoby zainteresowane udziałem prosimy o wcześniejsze zgłoszenia. Więcej informacji pod nr tel. 65 512 77 83 i 797 508 207 oraz na stronie internetowej www.owp.koscian.net.

Najnowsze artykuły