XII Turniej Tańca o „Złota Nutkę”

XII Turniej Tańca o „Złota Nutkę” odbył się 2 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół Specjalnych w Kościanie. W turnieju wzięło udział 15 zespołów z Wielkopolski, około 180 tancerzy.Gości i uczestników turnieju powitała dyrektor szkoły Magdalena Dyszkiewicz. – Cieszę się,  że jest tu tyle osób które chcą tańczyć, bawić się. Chcę byście wszyscy czuli się jako ludzie sukcesu. Sukces wymaga pasji i odwagi, a wy ją macie – podkreślała dyrektor Dyszkiewicz.Turniej odbył się pod honorowym patronatem Starosty Kościańskiego. Do młodych tancerzy zwrócił się wicestarosta Zbigniew Franek, który przyznał, że taniec i muzyka jest najpiękniejszą formą wyrażania siebie oraz zaznaczył, że dzięki takim dniom jak ten we wszystkich sercach pojawia się wiosna. Na koniec życzył wszystkim udanej zabawy, a uczestnikom konkursu powodzenia.Turniej otworzył występ kościańskiej fili klubu sportowego Pohl Judo w Przemęcie.

Tancerze startowali w trzech kategoriach. Jury w składzie: Anna Sołtysiak, przewodnicząca, Katarzyna Strzelczyk, Elżbieta Kirstein- Franek  i Michał Dolata  zdecydowało, że tegoroczny konkurs o „Złotą Nutkę” w poszczególnych kategoriach wygrały:

Kategoria I – dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.

 

Miejsce I – ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH W LESZNIE – zespół JEDEN – TRZY

Miejsce II – ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH W KOŚCIANIE – zespół SUN&RAINBOW

Miejsce III – ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH W BRZEZIU- zespół ISKIERKI 1

Kategoria II – dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym (dzieci i młodzież szkolna)

Miejsce I – SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO – WYCHOWAWCZY WE WSCHOWIE – zespół WIERCIPIĘTY

Miejsce II- ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH W KOŚCIANIE- zespół ŚWIETLIKI

Miejsce III – ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH W LESZNIE- zespół EKIPA

Miejsce III- STOWARZYSZENIE NA TAK W POZNANIU – zespół FANISHTA

Kategoria III – dla młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym (młodzież i dorośli z warsztatów terapii zajęciowej oraz stowarzyszeń i domów samopomocy).

Miejsce I – STOWARZYSZENIE NA TAK – zespół PROMYK

Miejsce II – WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ W WOLSZTYNIE- zespół RAZEM ŁATWIEJ

Miejsce III – WARSZTATY TERAPII ZAJĘCIOWEJ W GRODZISKU WIELKOPOLSKIM – zespół DIALOG

Za pierwsze miejsca wręczono statuetkę „Złota Nutka”, dyplom  oraz nagrody  (dla każdego uczestnika konkursu). Pozostałe grupy otrzymały statuetkę, dyplom i nagrody.

Organizatorami Turnieju był: Zespół Szkół Specjalnych im. M. Konopnickiej w Kościanie, Stowarzyszenie „Patrzmy sercem”, Kościański Ośrodek Kultury, Centrum Kultury w Śmiglu i Starostwo Powiatowe w Kościanie.

Wsparcia w przygotowaniu konkursu udzielili: Firma Maxim, Piotr Lipowicz oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Kościanie. W tym roku imprezę nagłaśniało Centrum Kultury w Śmiglu.

 

 

źródło:Powiat Kościański 

Najnowsze artykuły