Mistrzostwa Polski juniorów w trójboju klasycznym do 18 lat i 23 lat

W dniach 2-3 marca 2019 roku odbyły się w Białymstoku mistrzostwa Polski juniorów w trójboju klasycznym do 18 lat i 23 lat klub kobrę Kościan reprezentowały trzy zawodniczki Klaudia Murza w kategorii plus 84kg do 18 lat zdobyła złoty medal osiągając wyniki przysiad 155kg wyciskanie 52,5kg i martwy ciąg 147,5kg razem 355kg ten wynik w kat. Open dał Klaudii 2-miejsce. W kat plus 84 kg juniorów do 23 lat pierwsze miejsce także zajęła zawodniczka naszego klubu Wiktoria Zalesińska uzyskując wyniki przysiad 161kg jest to Nowy rekord Polski seniorów i juniorów ,wyciskanie 62,5kg oraz martwy ciąg 142,5kg razem 366 kg .W kat 72kg juniorów do 23 lat brązowy medal zdobyła Paulina Rybak uzyskując wyniki przysiad 130kg wyciskanie 60kg i martwy ciąg 137,5kg razem 327,5kg Paulina srebrny medal przegrała wagą ciała uzyskując ten sam wynik co v-ce mistrzyni ale ważąc nieznacznie więcej. Reasumując nasze zawodniczki dały radę uzyskały świetne wyniki w większości są to ich rekordy życiowe w przypadku Wiktorii wynik mógł być znacznie większy ponieważ nasza zawodniczka od pewnego czasu trenuje pod kontem podnoszenia ciężarów co nie idzie w parze ze stratami w trójboju! Drużynowo kobra do 23 lat zajęła 3 miejsce Bardzo dziękujemy firmie Instal-Filetr SA oraz Mirkowi Stuckiemu za pomoc finansową umożliwiającą nam udział w w/w mistrzostwach!

 

 

Najnowsze artykuły