Pierwszy Dzień Wiosny w Bonikowie

Wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy na ten dzień! Uczniowie Zespołu Szkół w Bonikowie, 21 marca br. ubrani w kolorowe stroje, przyozdobieni kwiatami z uśmiechem na twarzy stawili się rano w szkole, aby świętować nadejście wiosny. Podczas apelu każda klasa zaśpiewała piosenkę o tematyce wiosennej. Uczniowie klasy V przygotowali skecz pt.: „Zima kontra Wiosna”. W pojedynku po kiepskim początku oczywiście wygrała Wiosna! Między występami zaprezentowali się przedstawiciele każdej klasy przebrani za panią Wiosnę. Oprócz Pierwszego Dnia Wiosny w tym dniu obchodziliśmy także Światowy Dzień Poezji, dzięki czemu mogliśmy posłuchać pięknej recytacji wierszy uczniów klasy II. Na koniec występów dziewczęta z klas IV-VI wykonały pokaz piramid gimnastycznych.

21 marca to także Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Na znak integracji z tymi osobami wszyscy mieliśmy założone dwie różne skarpetki.

Po części artystycznej chłopcy z klas IV-VI rozegrali Wiosenny Turniej Piłki Nożnej. Każdy mecz był zacięty i walka trwała do ostatniej sekundy gry! Najważniejszy jednak nie był wynik tylko dobra zabawa. Ten dzień dostarczył wszystkim przemiłych wrażeń. Teraz już jesteśmy pewni, że wiosna zagościła u nas na dłużej.

Źródło: Gmina Kościan

Najnowsze artykuły