Jedna kontrola – pięciu zatrzymanych

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie sobotni wieczór zatrzymani mężczyźni, przy których policjanci znaleźli marihuanę, amfetaminę i tabletki ekstazy. Wszyscy wpadli podczas jednej kontroli drogowej w Czempiniu. Za to przestępstwo grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

W sobotę wieczorem w Czempiniu policjanci zatrzymali do kontroli osobowego busa, którym podróżowało 8 osób. W trakcie kontroli podejrzenia funkcjonariuszy wzbudziło nerwowe zachowanie pasażerów samochodu. Szczegółowa kontrola wykazała, dlaczego panowie tak się denerwowali na widok policjantów. Przy pięciu pasażerach policjanci znaleźli niewielkie ilości marihuany, amfetaminy, oraz tabletki ekstazy. W związku z tym mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy w Kościanie.Funkcjonariusze musieli wezwać na miejsce dodatkowy patrol, żeby wszystkich mężczyzn przewieźć do jednostki. Zatrzymani to mieszkańcy powiatu nowotomyskiego w wieku od 22 do 37 lat. Pozostałe osoby już w dość okrojonym składzie mogły kontynuować dalszą podróż.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających. Wszyscy przyznali się do zarzucanych im czynów.

Za posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozi do trzech lat pozbawienia wolności. W przypadku mniejszej wagi, sprawcy przestępstwa grozi do roku pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły