KWP – Rusza modernizacja i rozbudowa Komendy Powiatowej Policji w Kościanie

Nasza siedziba już niedługo będzie rozbudowana i odnowiona. Umowa z wykonawcą – firmą Dutkowiak Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego – została dziś podpisana przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrada Chmielewskiego, nadzorującego program modernizacji Policji w Wielkopolsce.

14 marca br. w Klubie Policyjnym w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu została podpisana umowa na modernizację Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. W imieniu inwestora umowę podpisał Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konrad Chmielewski, natomiast wykonawcę – firmę Dutkowiak Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego z siedzibą w Lesznie – reprezentował pan Piotr Urbanowski.

Zaplanowane prace budowlane przewidują wykonanie robót budowlanych związanych z remontem i przebudową istniejącego budynku oraz budową nowego obiektu na terenie Komendy Powiatowej Policji w Kościanie. Termin realizacji inwestycji to 27 listopada 2020 roku. Prace zostały tak zaplanowane, by nie zakłócać codziennego funkcjonowania jednostki, w której służy obecnie 138 policjantów oraz pracuje 21 pracowników Policji.

To kolejna inwestycja realizowana w ramach programu modernizacyjnego Policji w Wielkopolsce. Jej wartość to ponad 5 milionów złotych.

KWP/RN

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły