Tragedia na leśnej drodze

Do tragicznego wypadku doszło 26 lutego 2019 r. na leśnej drodze w miejscowości Księginki (gmina Śmigiel). W wyniku uderzenia quada w drzewo śmierć poniósł 25-letni mężczyzna.

Informację o zdarzeniu dyżurny operacyjny powiatu otrzymał o godz. 17.46. Po przybyciu na miejsce zabezpieczono i oświetlono teren akcji oraz przeprowadzono rozpoznanie. Quad zjechał z leśnej drogi i uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowała jedna osoba – kierowca, który nieprzytomny leżał obok maszyny. Po sprawdzeniu funkcji życiowych ratownicy nie stwierdzili oddechu ani tętna. Natychmiast przystąpiono do resuscytacji z użyciem defibrylatora. W międzyczasie na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego. Niestety wspólne działania strażaków i ratowników medycznych nie przyniosły pozytywnego rezultatu.  Przybyły na miejsce Prokurator oraz Policja przeprowadzili czynności dochodzeniowe.

Opracowanie: st. sekc. Dawid Kryś – KP PSP w Kościanie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

Wpisz komentarz

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY! Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, musisz wiedzieć, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać numer ip Twojego komputera.