Rekrodzista stracił prawo jazdy

W piątkowe i niedzielne popołudnie policjanci drogówki prowadzili działania „Prędkość – Zero Tolerancji”. Patrole można było spotkać na głównych ciągach komunikacyjnych przebiegających przez powiat kościański, ale też na bocznych drogach o czym mogli się przekonać przekraczający prędkość kierowcy.

W piątek i niedzielę w działaniach udział wzięło łącznie 8 policjantów kościańskiej drogówki. Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali 51 pojazdów. Mundurowi ujawnili 20 wykroczeń związanych z przekroczeniem dopuszczalnej prędkości, a także 13 innych z zakresu ruchu drogowego.

Rekordzistą działań był 47-letni mieszkaniec Poznania, który w piątek został zatrzymany do kontroli drogowej w Starych Oborzyskach. Mężczyzna przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 km/h w terenie zabudowanym. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy oraz nałożeniem mandatu karnego.

Podczas kontroli policjanci sprawdzali również stan pojazdów a także zgodność wszystkich dokumentów ze stanem faktycznym. Mundurowi zatrzymali również 7 dowodów rejestracyjnych.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły