Kościaniacy zdobyli Puchar WLLP 2019

Orliki z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan zdobyły w niedzielę Puchar Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej, która zrzesza blisko 10 tys. zawodników z trzech województw. Kościaniacy w pełnym dramaturgii i emocji finale pokonali drużynę z Obornik 2:1, a nagrodę najlepszego zawodnika rozgrywek otrzymał nasz kapitan Maciej Gałka.

Wielkopolsko-Lubuska Liga Piłkarska to jedna z czołowych lig piłkarskich dla dzieci i młodzieży w Polsce, w której  co tydzień gra blisko 10 tys. zawodników reprezentujących barwy  takich klubów jak. Akademia Piłkarska Reissa, AP Falubaz Zielona Góra czy Stal Gorzów. Do Pucharu WLLP 2019, który rozgrywany był na imponującym obiekcie APR Arena Dębiec w Poznaniu z nawierzchnią UEFA PRO zakwalifikowały się drużyny Orlików z takich miast jak: Baranowo, Tarnowo Podgórne, Poznań, Szczepankowo, Lusówko, Poznań, Kościan, Oborniki czy Puszczykowo.

Akademia Piłkarska Reissa – Kościan prowadzona przez trenerów Macieja Sołtysiaka i Tomasza Woźniaka rywalizację rozpoczęła od pewnego zwycięstwa nad drużyną z poznańskich Naramowic 4:1, a w fazie grupowej wygrała 4 spotkania, zaliczyła jedną porażkę i z bilansem bramek 16-6 awansowała do półfinału. Rywalem kościaniaków była drużyna z Puszczykowa, z którą APR Kościan spotkał się w finale Turnieju Reiss Cup rozgrywanym w Hali Sportowej w Kościanie pod koniec 2018 roku. Ponownie lepsza okazała się drużyna z grodu nad Obrą – wygrywając 2:0 po bramkach Kacpra Kucharskiego i Macieja Gałki.

W wielkim finale Kościan po kilku minutach gry wyszedł na dwubramkowe prowadzenie nad zespołem z Obornik, ale rywale zdobyli bramkę po rzucie karnym i spotkanie nabrało rumieńców. Mimo kilku szans oborniczan na remis zawodnicy z Kościana ofiarnymi interwencjami „dowieźli” zwycięstwo 2:1 do końcowego gwizdka i tym samym zapewnili sobie końcowy triumf w Pucharze Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej.

Akademia Piłkarska Reissa – Kościan w nagrodę odebrała złote mistrzowskie medale i okazały Puchar WLLP 2019. Natomiast najlepszym zawodnikiem rozgrywek został Maciej Gałka z Kościan. Należy podkreślić, że mistrzowski skład oparty jest o uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Feliksa Stamma w Kościanie, która wraz z MOSiR Kościan współpracuje z Akademią Piłkarską Reissa – Kościan od wielu lat.

– Niedzielne piłkarskie widowisko stało na bardzo dobrym i wysokim sportowo poziomie w duchu fair-play, za co dziękujemy zawodnikom i wszystkim zgromadzonym rodzicom. Gratulujemy wszystkim zespołom dobrego występu, składnych akcji i pięknych bramek – mówi koordynator rozgrywek, Paweł Jankowski.

Mistrzowski skład Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan: Jakub Walenciak (bramkarz), Tomasz Bamber, Nikodem Padurek, Maciej Gałka (kapitan), Kacper Kucharski, Tomasz Przewoźniak, Bartosz Grodziski, Leon Dolata, Piotr Nowaczyk, Marcel Tomczyk. Trenerzy: Maciej Sołtysiak i Tomasz Woźniak.

Klasyfikacja Pucharu WLLP 2019:

1. Akademia Piłkarska Reissa – Kościan

2. Oborniki

3. Puszczykowo

4. Poznań-Winogrady

Źródło: koscian.pl

Najnowsze artykuły