Turniej Winter Cup Kościan 2019 za nami

Zwycięstwem zespołu Akademia Piłkarska Reissa – Kościan prowadzonego przez trenera Tomasza Woźniaka zakończył się Halowy Turniej Winter Cup Kościan 2019, który rozgrywany był w poniedziałek w Hali Widowiskowo-Sportowej w Kościanie. Turniej skierowany był do młodych piłkarzy z rocznika 2011 i młodszych.

W turnieju wystartowały zespoły: Akademia Piłkarska Reissa – Kościan, Football Academy Leszno, UKS Czwórka Kościan, LZS Juna-Trans Stare Oborzyska i MUKS APR Kościan. Rywalizacja toczyła się systemem każdy z każdy i po ostatnim spotkaniu poznaliśmy klasyfikację generalną.

Jedyną drużyną bez porażki okazała się Akademia Piłkarska Reissa – Kościan, która odniosła trzy pewne zwycięstwa i w ostatnim swoim spotkaniu zremisowała z MUKS APR Kościan 1:1. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Football Academy Leszno mająca na koncie trzy zwycięstwa i porażkę. Natomiast brązowe medale powędrowały do tworzącego się w powiecie kościańskim zespołu MUKS APR Kościan. To nowa inicjatywa Akademii Piłkarskiej Reissa, która w ten sposób chce otworzyć najzdolniejszym chłopcom z naszego regionu drzwi do piłkarskich klas sportowych i zespołów występujących w Centralnej Lidze Juniorów U-15 i U-17.  Czwarte miejsce zajął zespół UKS Czwórka Kościan, a klasyfikację końcową zamknął zespół LZS Juna-Trans Stare Oborzyska.

Organizatorzy przyznali również nagrody indywidualne. Tytuł najlepszego bramkarza powędrował do Aleksandra Skorackiego z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan. Natomiast najlepszym zawodnikiem Winter Cup Kościan 2019 wybrano Aleksandra Cichego z Football Academy Leszno.

– Planujemy, aby Halowy Turniej Winter Cup Kościan na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych miasta i gminy Kościan. Druga edycja stała na dobrym poziomie sportowym, a kibice mogli zobaczyć kilka przepięknych bramek i akcji. Cieszymy się ze zwycięstwa, ale zdecydowanie więcej radości dostarczyły mi „cieszynki” moich podopiecznych po zdobytych bramkach – mówi trener APR Kościan, Tomasz Woźniak.

Turniej Winter Cup Kościan 2019 odbył się dzięki wsparciu: Urzędu Miejskiego Kościana, Starostwa Powiatowego w Kościanie, MOSiR Kościan i Akademii Piłkarskiej Reissa. Kolejna edycja w lutym 2020 roku.

Źródło: koscian.pl

Najnowsze artykuły