Działania krajowe „Prędkość” – Podsumowanie

16 i 17 lutego trwały krajowe działania „Prędkość”. W tym czasie policjanci drogówki szczególną uwagę zwracali na jazdę z dozwoloną prędkością.

W dniach 16 i 17 lutego br. kościańscy policjanci brali udział w krajowych działaniach pod nazwą „Prędkość”. Prędkość jest ciągle jedną z głównych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych, stąd potrzeba organizowania tego typu akcji. Funkcjonariusze podczas takich działań nie są tolerancyjni dla kierowców jadących z nadmierną prędkością.

W czasie 2 dni policjanci skontrolowali 95 pojazdów. Podczas tych kontroli ujawniono 44 wykroczenia polegające głównie na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

W niedzielę około 19.00 w Jarogniewicach 58-letniemu mieszkańcowi powiatu kościańskiego zatrzymano prawo jazdy. Kierujący pojazdem m-ki Audi przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h w terenie zabudowanym.

Działania „Prędkość- Zero Tolerancji”- podsumowanie (11.02.-15.02.2019r.)

Natomiast od dnia 11 lutego przez 5 dni na terenie całej Wielkopolski przeprowadzane były wojewódzkie działania „Prędkość- Zero Tolerancji”. Policjanci skontrolowali 284 pojazdy. W 142 przypadkach ujawniono wykroczenie polegające na przekroczeniu prędkości. Ponadto 116 osób popełniło inne wykroczenia. Zatrzymano także 6 dowodów rejestracyjnych.

W trakcie prowadzonych działań policjanci sprawdzili także stan trzeźwości 405 kierowców.

Należy pamiętać o tym, że niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, co skutkuje niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia, a nawet ludzkiego życia.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły