FESTIWAL FILMOWY

FESTIWAL FILMOWY

Data rozpoczęcia: 2019-02-23 12:00
Data zakonczenia: 2019-02-23

Festiwal filmu PATRZ WIĘCEJ

zakłada projekcję 6-ciu filmów
wybranych spośród tych, które będą prezentowane
z okazji 15-lecia Szkoły Wajda School & Studio.

 WSTĘP WOLNY

Filmy Festiwalu PATRZ WIĘCEJ:

Koniec świata – godz. 12:00

reż. Monika Pawluczuk

Kameralny, autorski film dokumentalny, w którym kilka historii spotyka się w czasie jednej nocy. W tę jedną noc podobną do wielu innych, ludzie w dużym mieście, nękani samotnością chcą z kimś porozmawiać.
Radio jest motywem łączącym ten nocny świat – słyszymy je w karetce, w monitoringu miejskim, gdzie na dziesiątkach ekranów widzimy nocne życie miasta. Radio jest klamrą spajającą film oraz źródłem najważniejszych pytań.
W 2016 roku dokument znalazł się na liście filmów ubiegających się o nominacje do Oscara 2017.
Film „Koniec Świata” zdobył łącznie 13 nagród na Festiwalach Filmowych.
Czas trwania filmu 38 min.

 

Kiedy będę ptakiem – godz. 12:45

reż. Monika Pawluczuk

Film opowiada historię Madżi, kobiety z birmańskiego plemienia Kajan, która w podeszłym wieku zakłada na szyję metalowe obręcze, tylko po to, żeby zarobić na utrzymanie jako atrakcja turystyczna w Tajlandii, dokąd uciekła wraz z mężem i synami.
W Birmie, gnębionej przez oddziały junty rządzącej krajem, została ich córka. W obawie o jej bezpieczeństwo, rodzice postanawiają sprowadzić ją do Tajlandii. Czekanie na nią, pełne niepokoju i napięcia, wyznacza rytm i strukturę filmu.
Film „Kiedy będę ptakiem zdobył łącznie 9 nagród na Festiwalach Filmowych.
Czas trwania filmu 28 min.

Paparazzi – godz. 13:20

reż. Piotr Bernaś

Film opisuje kulisy budzącego emocje i powszechnie krytykowanego zawodu. “Paparazzi” to pierwszy polski film o tej tematyce. Pokazuje jedne z najważniejszych w Polsce wydarzeń medialnych roku 2010 z punktu widzenia codziennej pracy paparazzi – od polowania na Romana Polańskiego po wydarzenia związane z katastrofą smoleńską. Jednak na pierwszym planie rozgrywa się dramatyczna historia człowieka, który codziennie dokonuje kontrowersyjnych wyborów i ponosi ich konsekwencje na gruncie emocjonalnym, osobistym i etycznym. Tytułowy bohater okazuje się równie bezwzględny wobec siebie, jak wobec świata, na który poluje.
“Paparazzi” to film o świecie pogubionych wartości i nagiętych zasad – pokazuje jednak, że zawsze mamy szansę, aby zdecydować, jakim człowiekiem będziemy jutro.
Film „Paparazzi” zdobył łącznie 10 nagród na Festiwalach Filmowych.

Czas trwania filmu 33 min.

 

Ślimaki – godz. 14:00

reż. Grzegorz Szczepaniak

Andrzej wraz z kolegą postanawia założyć park hodowlany dla ślimaków. Mimo braku doświadczenia wierzy w sukces przedsięwzięcia. Z pomocą przychodzi mu Grzegorz Skalmowski z Pasłęka, polski guru tej dziedziny zwany „Ślimaczanym Królem”, który udziela cennych porad. Trwają przygotowania do rozpoczęcia hodowli. W przerwach w pracy mężczyźni prowadzą rozmowy o życiu i śmierci, miłości i przyjaźni, które stają się kwintesencją filmu, ślimak zaś urasta do roli symbolu odradzania się i życia wiecznego.
Film „Ślimaki” zdobył łącznie 12 nagród na Festiwalach Filmowych.
Czas trwania filmu 29 min.

 

Trampkarze – godz. 14:40

reż. Marcin Filipowicz

Film dokumentalny pokazujący początkowy, a zarazem najtrudniejszy etap w życiu młodych bohaterów, prowadzący do spełniania ich życiowego marzenia. Głównymi bohaterami filmu są dwaj bracia, 14-letni Mateusz oraz 13-letni Łukasz, mieszkający w niewielkiej górskiej wiosce na południu Polski. Ich marzeniem jest zostać profesjonalnymi piłkarzami grającymi przynajmniej w Polskiej Ekstraklasie.
Film „Trampkarze” zdobył łącznie 5 nagród na Festiwalach Filmowych.
Czas trwania filmu 24 min.

Niewiadoma Henryka Fasta – godz. 15:14

reż. Agnieszka Elbanowska

“Potrafię oprzeć się wszystkiemu z wyjątkiem pokusy” – Henryk Fast, emerytowany profesor matematyki, z dumą
podpisuje się pod słowami OscaraWilde’a. W poszukiwaniu szczęśliwej miłości jest gotowy na podjęcie każdego ryzyka. Pada ofiarą oszustwa i zostaje okradziony, ale nawet to nie jest w stanie go zniechęcić. Pogoń za marzeniami przerywa dopiero bolesna konfrontacja z przeszłością.
Film „Niewiadoma Henryka Fasta zdobył łącznie 5 nagród na Festiwalach Filmowych.
Czas trwania filmu 40 min.

 

źródło:KOK

Najnowsze artykuły