Powiatowe ,,nie’’ dla Bernarda!?

Zamieszanie wokół XVII Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie. Z grona współorganizatorów usunięto Marcina Bernarda. Od pierwszej edycji pełnił on społeczne funkcje konferansjera i osoby odpowiedzialnej za trasę. – Smutek, żal, rozczarowanie. Po 16 latach współtworzenia mistrzostw, co roku będąc pierwszy na stoku, schodząc z niego ostatni, dowiaduję się od osób trzecich, że ,,Powiat” chce zmian. Nie widzą mojej osoby w gronie organizatorów, a także nie chcą abym pojawił się za mikrofonem na stoku – komentuje sprawę Marcin Bernard.

Decyzja nowych władz samorządowych Powiatu Kościańskiego zaniepokoiła Burmistrzów Śmigla, Czempinia i Krzywinia. W przedmiotowej sprawie wystosowali oni pismo do Starosty Henryka Bartoszewskiego. – W naszej opinii pan Marcin Bernard powierzone zadania wykonywał sumiennie i nienagannie, zatem chcielibyśmy poznać argumenty, które w Pana opinii dyskwalifikują go do współorganizacji tegorocznych mistrzostw – czytamy w dokumencie podpisanym przez Małgorzatę Adamczak, Konrada Malickiego i Jacka Nowaka.

Do poniedziałku 18 lutego br., Burmistrzowie wyznaczyli Bartoszewskiemu termin na udzielenie odpowiedzi. Następnego dnia, w kościańskim ośrodku ,,Nenufar’’ planowana jest konferencja, podczas której do sprawy odniesie się Zbigniew Bernard, ojciec Marcina i jednocześnie pomysłodawca i inicjator ,,białego szaleństwa’’. Jeżeli warunki techniczne to umożliwią, Kościańska Telewizja ,,Klin’’ przeprowadzi z wydarzenia transmisję na ,,żywo’’!

Najnowsze artykuły