Kasprzak ,,opuszcza” Ruszkiewicza…

Zastępca Burmistrza Kościana Maciej Kasprzak, złożył rezygnację z pełnionej funkcji! Samorządowiec swoją przyszłość zamierza związać z biznesem. Na piastowaną przez Kasprzaka funkcję, Burmistrz Piotr Ruszkiewicz zamierza powołać aż dwoje urzędników – Przemysława Korbika i Kingę Czarnecką. – Kilka tygodni temu rezygnację ze swojej funkcji złożył na moje ręce zastępca burmistrza Maciej Kasprzak. Z dużym zaskoczeniem, ale i żalem przyjąłem tę rezygnację – mówił podczas sesji burmistrz Piotr Ruszkiewicz. – Pan Maciej Kasprzak swoją dalszą drogę zawodową postanowił związać z biznesem. Ustaliliśmy, że rezygnacja zacznie obowiązywać od poniedziałku 11 lutego. Choć nie ukrywam zawodu z powodu tej decyzji, chciałbym bardzo serdecznie podziękować za dotychczasową pracę na rzecz naszego miasta. Biorąc pod uwagę spiętrzenie kluczowych dla przyszłości naszego miasta zadań, a w szczególności przebudowę linii kolejowej E59 i rychłe zamknięcie drugiego przejazdu, przebudowę ratusza, Rynku, Placu Wolności, bulwaru kościańskiego i Łazienek, zdecydowałem się na powołanie dwóch zastępców. Pierwszym zastępcą burmistrza miasta Kościana będzie Przemysław Korbik, dotychczasowy dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Będzie on odpowiadał za sprawy społeczne, edukację, kulturę fizyczną, turystykę, rekreację i promocję oraz sprawował nadzór nad Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Drugim zastępcą burmistrza będzie dotychczasowa naczelnik wydziału infrastruktury i rozwoju miasta, Pani Kinga Czarnecka. Maciej Kasprzak w charakterze Zastępcy Burmistrza pracował przez ostatnich 11 lat. Nominację otrzymał od Michała Jurgi. Wcześniej piastował stanowisko dyrektora biura poselskiego Wojciecha Ziemniaka.

Najnowsze artykuły