Wieczorny spacer zakończony zarzutami

Wspólne działania kryminalnych i policjantów z Posterunku Policji w Śmiglu doprowadziły do ustalenia sprawcy uszkodzenia drzwi oraz okna w budynku mieszkalnym a także dwóch pojazdów w Śmiglu. Zniszczeń dokonano na sąsiednich ulicach. Sprawca przestępstw w czwartek usłyszał zarzuty.

Wieczorem 22 stycznia zostaliśmy powiadomieni o uszkodzeniu dwóch szyb w budynku mieszczącym się przy ul. Kościuszki w Śmiglu. Nieznany sprawca wybił kostką brukową szyby w drzwiach balkonowych oraz uszkodził szybę nad wejściem do budynku. Wartość strat wyceniono wstępnie na kwotę około 5000zł.

Tego samego wieczoru na sąsiedniej ulicy nieznany sprawca uszkodził dwa zaparkowane pojazdy. W VW Caddy uszkodzono przednią szybę, boczne lusterko oraz drzwi. W Nissanie Micra uszkodzono boczne lusterko. Przedstawiciel firmy do której należały pojazdy wstępnie wycenił straty na kilka tysięcy. Dokładna kwota będzie znana po wycenie naprawy pojazdów przez serwis.

Działania kryminalnych i policjantów z Posterunku Policji w Śmiglu doprowadziły do ustalenia sprawcy tych przestępstw. W czwartek (31.01.), 41-letni mężczyzna przebywający ostatnio na terenie Śmigla usłyszał zarzuty uszkodzenia drzwi wejściowych i balkonowych w budynku na ul. Kościuszki, a także uszkodzenia dwóch pojazdów zaparkowanych na sąsiedniej ulicy. Sprawca przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia w sprawie. Do wieczornej eskapady miało dojść po kłótni w domu.

Teraz za nietypowe odreagowanie nerwów mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły