Działania „Prędkość- Zero Tolerancji”- Podsumowanie

W dniach 21-24 stycznia 2019 roku na terenie Wielkopolski przeprowadzano akcję Policji „Prędkość- Zero Tolerancji”. Funkcjonariusze z kościańskiej komendy skontrolowali 167 pojazdów i ujawnili ponad 160 wykroczeń polegających głównie na przekroczeniu dozwolonej prędkości.

Celem poprawy bezpieczeństwa na wielkopolskich drogach policjanci z całego województwa przeprowadzili działania “Prędkość – Zero tolerancji”.

Funkcjonariusze w ramach akcji na terenie województwa, kontrolowali kierowców głównie pod względem przekraczania dozwolonej prędkości. Działania odbyły się przez 4 dni od rana do wieczora na drogach krajowych i wojewódzkich. Podczas służby funkcjonariusze skontrolowali 6121 pojazdów, zarówno osobowych, ciężarowych oraz busów. W trakcie akcji mundurowi przeprowadzili 9483 kontroli stanu trzeźwości.

Policjanci z KPP w Kościanie na terenie powiatu skontrolowali 167 pojazdów. Ujawnili ponad 160 wykroczeń, z czego 131 dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości. Ponadto przeprowadzono 806 kontroli stanu trzeźwości.

We wtorek (22.01.2019r.), w Jerce kierującemu pojazdem m-ki Skoda Octawia, 43- letniemu mieszkańcowi powiatu leszczyńskiego zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym. Sprawca wykroczenia został ukarany mandatem karnym.

Szczególnie teraz w okresie zimowym należy pamiętać o tym, że niedostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków może doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem, co skutkuje niebezpieczeństwem zagrożenia zdrowia, a nawet ludzkiego życia.

Policjanci apelują, aby przestrzegać ograniczeń wynikających ze znaków drogowych, a także zachowywać szczególną ostrożność na drogach, dostosowując prędkość do zmieniających się warunków atmosferycznych.

 

Opr.

KWP P-ń/ ICz.

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły