Ferie w Kościanie

Również tegoroczne ferie zimowe dzieci pozostające w Kościanie mogły spędzić na atrakcyjnych zajęciach przygotowanych przez szkoły, instytucje kultury i rekreacji.

Kościańskie szkoły podczas ferii zimowych zorganizowały dla dzieci zajęcia sportowo-rekreacyjne i inne, połączone z realizacją programu profilaktycznego uzależnień od używek. Dzięki zajęciom profilaktycznym sfinansowanym przez samorząd Kościana dzieci nieodpłatnie korzystały m.in. z zajęć rekreacyjnych na basenie, lodowisku i ściance wspinaczkowej.

Kościański Ośrodek Kultury zorganizował Zimowe Warsztaty Artystyczne z m.in. warsztatami, spektaklami i balikiem przebierańców. Także Miejska Biblioteka Publiczna przeprowadziła zajęcia dla dzieci, a Muzeum Regionalne – warsztaty rzeźbiarskie.

W okresie ferii dzieci i młodzież z terenu powiatu kościańskiego mogły korzystać z basenu, lodowiska i wypożyczalni łyżew po niższych niż zwykle cenach.

Ponadto dzieci mogły uczęszczać na, dofinansowane przez miasto, półkolonie zimowe „Arka Noego”, organizowane przez Parafię pw. Św. Ducha.

Żródło: koscian.pl

Najnowsze artykuły