Półkolonie zimowe z Akademią Reissa za nami

Ponad trzydzieści dzieci z terenu Gminy Kościan wzięło udział w pierwszym tygodniu ferii zimowych w półkoloniach piłkarskich i turystycznych, których organizatorem była Akademia Piłkarska Reissa – Kościan. Przygotowany program dostarczył młodym kościaniakom dużo frajdy.Działająca na terenie gminy Kościan od pięciu lat Akademia Piłkarska Reissa co roku w okresie wakacji letnich i ferii zimowych przygotowuje dla swoich wychowanków i chętnych osób z terenu powiatu kościańskiego półkolonie oraz obozy sportowe. Organizacja tych wydarzeń jest możliwa dzięki współpracy z samorządem lokalnym i SportujMy.pl.

– Nie lubimy nudy! Chcemy zachęcać dzieci do aktywności, poszukiwania swoich pasji i przeżywania przygód. Nie uciekamy też od nowinek technologicznych, pokazujemy dzieciom, że można je dobrze wykorzystywać do swojego samorozwoju – mówi patron klubu, Piotr Reiss.

W tym roku klub przygotował półkolonie piłkarskie, których centrum wydarzeń była Hala Widowiskowo-Sportowa przy ZSP im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie oraz półkolonie turystyczno-sportowe. Pierwsza grupa uczestniczyła w specjalnych treningach w czasie, których m.in. ćwiczyła: sprawność ogólną, koordynację i kontakt z piłką, grę 1 na 1 i omawiała akcje i sytuacje meczowe z trenerami. W programie nie zabrakło takich atrakcji jak: wyjazd na kręgle, wyjście do kina i basen czy specjalny trening w Art Fitness Kościan.Natomiast grupa turystyczna codziennie podróżowała do Poznania, w którym m.in.: zwiedzała najważniejsze atrakcje turystyczne, odbyła trening w Jump Arenie, oglądała film „Ralph Demolka w internecie”, zwiedzała Palmiarnię i Muzeum Archeologiczne, spotkała się ze Starym Marychem i Blubrami 6D i integrowała się na kręgielni.

– Na jednych i drugich półkoloniach dzieciaki bawiły się świetnie. Brawa dla trenerów za organizację – tak oceniła półkolonie mama Filipa i Jana, pani Alicja. – Syn był bardzo zadowolony z półkolonii – dodaje Julia, mama ośmioletniego Szymona.

Przypomnijmy, że Akademia Piłkarska Reissa-Kościan wraz z rozpoczęciem nowego roku rozpoczęła nabory do grup treningowych: skrzat (4-6 lat), żak (7-9 lat), orlik (10-11 lat), młodzik (12-13 lat). W dwóch próbnych bezpłatnych treningach mogą wziąć udział wszystkie chętne dzieci – zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Szczegółowe informacje na www.akademiareissa.pl lub pod numerem tel. kom. +48 503 163 392.

 

 

Najnowsze artykuły