Dzień Babci i Dziadka w Starych Oborzyskach

13 stycznia 2019r. przedszkolacy ze Starych Oborzysk obchodzili “Dzień Babci i Dziadka” . Kochamy Was kochamy całym sercem, tak dzisiaj wyrażali swoją miłość do dziadków przedszkolacy. Do sali sportowej w Starych Oborzyskach przybyli nasi kochani dziadkowie. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych ze starostą kościańskim p. Henrykiem Bartoszewskim oraz gminnych reprezentowanych przez przewodniczącego rady gminy Kościan p. Jana Szczepaniaka. Spotkanie rozpoczęto “Bajkowymi Jasełkami” w wykonaniu grup “Smerfy” oraz “Pszczółki” oraz uczniów Zespołu Szkół w Starych Oborzyskach.

Przedszkolacy jak prawdziwi aktorzy wcielali się w różne postacie. Pięknie przedstawienie wzruszyło nie jedną babcię i dziadka. Kolejnym punktem programu były występy najmłodszej grupy “Misie”. Na scenie pojawiły się elfy i reniferki. Radosna piosenka o świątecznych dzwonkach wywołały uśmiechy i dumę na twarzy każdej babci i dziadka. Kolejną grupą, która zaprezentowała swój program były “Krasnale”. Tym razem pojawiły się śnieżynki oraz skrzaty.

Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich, a przedszkolaki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności w wierszu, piosence oraz tańcu. Jako ostatnia zaprezentowała się grupa “Zajączki”. Radosne Mikołaje zaśpiewały piosenkę, przypominając, że nie tak dawno z niecierpliwością dzieci oczekiwały świątecznego gościa. Na zakończenie części artystycznej dzieci wspólnie odśpiewały piosenkę oraz wręczyły dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki. Po części artystycznej wszyscy wzięli udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, na którą rodzice dzieci naszych przedszkolaków przygotowali wypieki do kawiarenki. Dochód z kawiarenki zasilił konto WOŚP.

Źródło: gminkoscian.pl

Najnowsze artykuły