“Poloneza czas zacząć” – studniówka klas gimnazjalnych w Racocie

10 stycznia 2019r. punktualnie o godzinie 17:00, 64 gimnazjalistów klas III w Racocie ruszyło do tańca. Staropolskim polonezem rozpoczął się ich pierwszy bal w życiu, bal studniówkowy. Piękne suknie, modne fryzury, idealne makijaże – tak prezentowały się dziewczyny. Męska część młodzieży wyglądała nie mniej efektownie i szarmancko. Tej nocy królowała czerń. Chapeau bas!

Podczas tańca emocje były ogromne, ale dzięki nieocenionej pomocy choreograficznej nauczycieli wychowania fizycznego pani Terasy Mikołajczak – Duda i pana Marcina Marszewskiego polonez wypadł znakomicie. Następnie głos zabrali przedstawiciele uczniów wszystkich klas III. Powitali gości, dyrekcję szkoły, rodziców, nauczycieli, pracowników, a także swoje koleżanki i kolegów. W swoim przemówieniu podziękowali wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach do tego pięknego wieczoru: nauczycielom tańca, wychowawczyniom i rodzicom. Dyrektor, Pan Paweł Kaczmarek, podkreślił wyjątkowość balu studniówkowego i zdarzeń, jakich jest zapowiedzią, czyli egzaminu gimnazjalnego. Nawiązując do wystroju holu – szachownicy- życzył wszystkim samych sukcesów.

Pani Izabela Michalska w  imieniu wszystkich rodziców podziękowała dyrekcji i nauczycielom za trud nauki i wychowania młodych ludzi. Jako ostatni zabrał głos Wójt Gminy Kościan, Pan Andrzej Przybyła, życząc wszystkim dobrej i wesołej zabawy. Po części  oficjalnej  nadszedł czas na zajęcie miejsc przy  stołach lub na parkiecie, na którym rozbrzmiewała muzyka przygotowana przez DJ’a Pana Krzysztofa Matuszkowiaka. W czasie balu odbyło się wiele sesji zdjęciowych, tych oficjalnych, w gronie klasowym wraz z wychowawcami , jak i tych prywatnych, które będą pamiątką po znajomościach zawartych w czasach nauki w gimnazjum, ba zdjęcia przejdą do historii, gdyż mury szkoły opuści niebawem ostatni rocznik gimnazjalistów. Tego wieczoru wszyscy bawili się wspaniale i ten czas spędzony razem z kolegami, koleżankami i nauczycielami zapisze się w pamięci, jako czas szalonej młodości, zabawy i przyjaźni.  Studniówka to z pewnością wydarzenie niezapomniane. Dobrze więc, gdy wspomnienia z nią związane, są jak najbardziej przyjemne, a o to dyrekcja szkoły,  wychowawcy, rodzice oraz uczniowie właściwie zadbali. Dziękujemy!

Źródło: gminakoscian.pl

Najnowsze artykuły