Uczniowie z ZSP w Kościanie odbywają praktyki w Mediolanie

Trwa staż zagraniczny  uczniów Zespołu Szkół w Kościanie.

Uczniowie technikum kształcącego w zawodzie technika organizacji reklamy i branżowej szkoły I stopnia kształcącej w zawodzie kucharza Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie odbywają w zagranicznych firmach w ramach projektu  „Mobilność uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie dobrym początkiem zawodowej przyszłości”, który jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020 (POWER),  na zasadach programu Erasmus +.

Uczniowie codziennie korzystają z mediolańskiego metra, by dotrzeć do swoich firm. Tam zajmują się zadaniami wyznaczanymi im  przez szefów, zgodnie z programem praktyk. Posługują się wyłącznie językiem angielskim. W weekendy zwiedzają miasto. W ramach rekreacji wybrali się też na wycieczkę nad malownicze jezioro Como.

W zagranicznych zmaganiach towarzyszą stażystom opiekunki: Małgorzata Jaśniak i Marzena Buchowska, a podczas wizyty monitorującej dołączyły do nich panie: Karolina Brzozowska i Romana Woroch.

Przebieg stażu szkoła relacjonuje na bieżąco na facebooku: Staże zagraniczne uczniów ZSP Kościan.

Źródło: powiatkoscian.pl

Powiązane artykuły

Wpisz komentarz

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY! Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, musisz wiedzieć, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać numer ip Twojego komputera.