Spotkanie wigilijne w KP PSP w Kościanie

Spotkania wigilijne stały się tradycją w wielu wspólnotach. Również w kościańskiej Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej co roku załoga spotyka się właśnie z tej okazji.

Wzajemne składanie życzeń, serdeczności, skromny posiłek, podsumowanie tego co już za nami i nieśmiałe próby przewidywania tego co przyniesie przyszłość. Tak też było w piątek 14 grudnia. Po powitaniu przez Komendanta Powiatowego PSP w Kościanie st. kpt. Roberta Natunewicza, Ksiądz Kapelan Wojciech Słomiński poświęcił opłatki i przy dźwiękach kolęd wszyscy wymienili się życzeniami. Oczywiście na stole nie zabrakło tradycyjnych pyszności przygotowanych przez naszych kolegów pod „dowództwem” asp. sztab. Przemysława Mikołajczaka.

Atmosfera wspólnoty pozostanie z nami na ten szczególny czas Świąt Bożego Narodzenia a Ci, którzy wieczorem 24 grudnia zasiądą do stołu ze swymi Rodzinami, myślami będą również z Koleżankami i Kolegami, którzy tego dnia będą czuwać w strażnicach. Już dziś życzymy wszystkim strażakom spokojnych świątecznych służb.

Opracowanie: st. bryg. Andrzej Ziegler – KP PSP w Kościanie

Zdjęcia: archiwum KP PSP w Kościanie

Źródło: PSP Kościan