Klub Seniora “Tęcza”

Seniorki z gminy Śmigiel licznie i aktywnie spędzają czas w śmigielskim Klubie Seniora Tęcza. Podczas spotkań, poza rozmowami przy kawie, wykonują szereg prac manualnych oraz ćwiczeń zarówno fizycznych jak i umysłowych, a przy sprzyjającej aurze spędzają także aktywnie czas na świeżym powietrzu.

Śmigielskie seniorki korzystają z każdej sposobności, aby służyć pomocą. Na obchody 100. lecia odzyskania Niepodległości wykonały ponad 100 biało-czerwonych rozetek, a dla chorej Zosi, w ramach charytatywnej akcji przygotowały świąteczne kartki z życzeniami. Wykonały także ozdoby na doroczną zabawę andrzejkową dla seniorów. Rękodzieło na różne okoliczności zdobi również siedzibę klubu znajdującą się w budynku Centrum Kultury w Śmiglu.

Spotkaniom seniorów towarzyszą ćwiczenia, zarówno umysłowe jak i fizyczne, m. in. rozwiązywanie zagadek i rebusów, nauka podstaw języka angielskiego, gra w kalambury, czy karty. Dla członków klubu organizowane są także szkolenia.

Podczas wrześniowych zajęć na świeżym powietrzu seniorkom udało się rozwiązać śmigielski quest.

Organizator kubu, Ośrodek Pomocy Społecznej w Śmiglu, serdecznie zaprasza wszystkich chętnych seniorów, do dołączenia do grupy.

Zajęcia z animatorem odbywają się we wtorki, środy i czwartki od godziny 8:00 do godziny 14:00 w siedzibie Centrum Kultury w Śmiglu, w sali na dole – wejście od strony placu zabaw.

 

Źródło: Gmina Śmigiel

Najnowsze artykuły