Śmigielski Chór Dziecięco – Młodzieżowy

Śmigielski Chór Dziecięco – Młodzieżowy działa od początku roku szkolnego. Składa się z uczniów czterech szkół Gminy Śmigiel. Dzieli się na dwie grupy: młodszą (klasy I – IV) oraz starszą (klasy IV – VIII). Na co dzień chórzyści ćwiczą w małych sekcjach działających przy ich szkołach w Bronikowie, Starym Bojanowie, Czaczu i Śmiglu.

W miniony piątek w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Śmiglu odbyło się pierwsze zgrupowanie Śmigielskiego Chóru Dziecięco – Młodzieżowego, w którym udział wzięło 35 dzieci. Zgrupowanie to było szczególne, ponieważ po raz pierwszy dzieci ze wszystkich czterech szkół zaśpiewały wspólnie pod kierownictwem dyrygenta i opiekuna artystycznego – Emilii Ziegler.

Chórzyści prócz wspólnej próby, mieli także okazję do integracji. W planie spotkania nie zabrakło również indywidualnych zajęć wokalnych dla chórzystów, oraz próby finałowej z akompaniatorem – Panem Piotrem Filipowiczem.

Dwudniowe spotkanie przygotowało zespół do zbliżającego się sezonu kolędowego, w którym – mimo krótkiej, bo 3 miesięcznej działalności – chór zamierza brać czynny udział koncertując w gminie Śmigiel i nie tylko.

Emilia Ziegler

Źródło: Gmina Śmigiel

Najnowsze artykuły