Podsumowanie działań NURD

W środę (28.11.) policjanci ruchu drogowego na terenie całego województwa przeprowadzili działania na rzecz Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Również funkcjonariusze z naszej jednostki czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem pieszych i rowerzystów.

W działaniach na naszych drogach udział wzięło 5 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi wylegitymowali łączenie 35 osób i skontrolowali 14 pojazdów. Policjanci ujawnili 27 wykroczeń. Podczas działań zatrzymano 2 dowody rejestracyjne.

Natomiast na terenie całego województwa policjanci biorący udział w działaniach odnotowali 1050 wykroczeń, zatrzymali 67 dowodów rejestracyjnych oraz 4 prawa jazdy, z czego jedno za przekroczenie prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci zarejestrowali aż 65 wykroczeń z tym związanych. Niepokojącym faktem jest, że w 61 sytuacjach dotyczyły one przekroczenia prędkości w obrębie przejść dla pieszych. Pamiętajmy, że pieszy, czy rowerzysta w starciu z samochodem nie ma najmniejszych szans.

RN/KWP

Źródło: KPP Kościan