Odpowiedzą za uszkodzenie pojazdu

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom Kościana, którzy zniszczyli wnętrze Seata zaparkowanego na ul. Okrężnej w Kościanie. Mężczyźni usłyszeli już policyjne zarzuty. Do ich ustalenia i zatrzymania bardzo przyczynił się jeden ze sprawców.

W poniedziałek otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące uszkodzenia wnętrza Seata Ibiza, który stał zaparkowany na ul. Okrężnej w Kościanie. Pojazd zostawił tam kierujący z uwagi na uszkodzenie koła.  Początkowo pokrzywdzony był przekonany, iż nieznani sprawcy włamali się do pojazdu i ukradli kilka elementów wyposażenia. Dokładne oględziny miejsca przestępstwa pozwoliły przyjąć wersję dotyczącą uszkodzenia wnętrza pojazdu. Nieznani sprawcy zbili przednią szybę, uszkodzili radio, połamali przełączniki pod kierownicą, a także zniszczyli centralny panel na desce rozdzielczej samochodu.

We wtorek kryminalni przedstawili zarzuty trzem mieszkańcom Kościana. Mężczyźni w wieku od 17 do 19 lat przyznali się do zniszczenia wnętrza Seata. Złożyli wyjaśnienia w przedmiotowej sprawie. Tłumaczyli, że samochód uszkodzili, ponieważ byli pod wpływem alkoholu. Do szybkiego ustalenia i zatrzymania mężczyzn, przyczynił się jeden z nich, ponieważ zgubił w samochodzie swój portfel.

Teraz mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do nawet 5 lat.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły