Grudzień w Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie

Już niebawem grudzień, czas świątecznych prezentów. Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie również przygotował dla mieszkańców regionu kilka niespodzianek. Już w pierwszym tygodniu grudnia mamy aż trzy atrakcyjne i co ważne bezpłatne szkolenia, zarówno dla przedsiębiorców, jak i dla tych, którzy dopiero myślą o własnym biznesie. Oto nasze propozycje szkoleń i spotkań informacyjnych na najbliższy miesiąc:
4 grudnia (w godz. 10-14) – „Zatrudnianie cudzoziemców – aspekty prawne w świetle najnowszych i planowanych zmian” – bezpłatne szkolenie dla pracodawców zatrudniających lub planujących zatrudnienie obcokrajowców. Podczas spotkania do dyspozycji uczestników będą również konsultanci z Powiatowego Urzędu Pracy.
5 grudnia (w godz. 10-11.30) – „Świadczenia krótkoterminowe …. – bezpłatne szkolenie, które poprowadzą konsultanci kościańskiego Inspektoratu ZUS. Mowa będzie o … Będzie tez można pozyskać informacje na temat zmian planowanych w 2019 roku.
6-7 grudnia 2018 r. (w godz. 8-16) – „Jak rozpocząć własny biznes” – bezpłatne kompleksowe szkolenie skierowane do osób, które myślą o założeniu własnej działalności gospodarczej. Podczas zajęć z trenerami biznesu dowiedzą się jak założyć firmę i jak ją prowadzić, skąd pozyskać środki na start i rozwój, poznają prawa i obowiązki przedsiębiorcy, elementy księgowości, formy podatkowe, nauczą się przygotowywać biznes plan itp…
10 grudnia (w godz. 10-12) – zapraszamy na bezpłatne spotkanie podczas którego będzie mowa o możliwości pozyskania dofinansowania na usługi rozwojowe dla firm. Są one przeznaczone na podnoszenie kwalifikacji zarówno pracodawców jak i ich pracowników.
10 grudnia (w godz. 13.30-15.45) – w ramach akcji „Poniedziałki z Ekspertem” bezpłatny dyżur będzie pełnił doradca podatkowy prezes Biura Rachunkowego Exactus Tomasz Nowicki. Do korzystania z profesjonalnych porad zachęcamy zarówno osoby, które dopiero planują działalność gospodarczą jak i przedsiębiorców.
12 grudnia (w godz. 10-15) – „Jak ugryźć RODO i zachować się w obliczu kontroli” – kompleksowe płatne szkolenie z zakresu obowiązków, jakie nałożyła na przedsiębiorców nowelizacja ustawy o ochronie danych osobowych, obejmujące przygotowanie organizacji na ewentualne „sprawdzam” poprowadzi audytor wewnętrzny, wieloletni Administrator Bezpieczeństwa Informacji, obecnie Inspektor Ochrony Danych, szkoleniowiec/wykładowca, audytor wewnętrzny SZBI zgodnego z PN-ISO/IEC 27001. Cena 170 zł.
17 i 20 grudnia (w godz. 10-14 lub 14-18 – do wyboru) – dwudniowe płatne szkolenie „Menager coachem”, które pozwoli odkryć nowe podejście i narzędzia coachingowe jako skuteczne metody w procesie świadomego zarządzania i rozwoju. Podczas spotkania będzie możliwość praktycznego przećwiczenia poznanych narzędzi oraz umiejętności adekwatnego dobrania i zastosowania ich w codziennej pracy menagera. Szkolenie poprowadzi doświadczony coach i trener biznesu Jolanta Wojciechowska.
18 grudnia (w godz. 13-14.30 lub 15-16.30 – do wyboru) – zapraszamy na bezpłatne warsztaty pod hasłem „Internetowy niezbędnik przedsiębiorcy” realizowane przez konsultantów Google w ramach projektu „Internetowe Rewolucje Google”. Podczas spotkania dowiecie się jak wykorzystać Internet do rozwoju swojej firmy, poznacie narzędzia, które pomogą ocenić stan obecności firmy w sieci i przeanalizować dotychczas prowadzone działania. Zostaną pokazane również rozwiązania za pomocą których firma będzie mogła odpowiednio przygotować się do pozycjonowania strony w wynikach wyszukiwania, dotrzeć do swoich potencjalnych klientów znajdujących się w okolicy, właściwie zaprezentować swoją ofertę użytkownikom smartfonów.
Wszystkie spotkania odbywać się będą w Ośrodku Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie, przy ul. Dworcowej 1 (budynek dworca PKP, I piętro) i wymagają wcześniejszego zgłoszenia. Więcej informacji znajdziecie Państwo pod numerami telefonów; 65 512 77 83 i 797 508 207 oraz na stronie www.owp.koscian.net.

Najnowsze artykuły