Sprawdź czy nie oślepiasz innych

Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Każdy kierowca może sprawdzić czy światła mijania w jego samochodzie są prawidłowo ustawione. Do 15 grudnia na stacjach kontroli pojazdów działających na terenie powiatu kościańskiego można bezpłatnie sprawdzić ustawienie przednich lamp. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy nie oślepiasz innych, powinieneś wziąć udział w naszej akcji.

Krótkie dni powodują, że kierowcy zaczynają przykładać większą uwagę do oświetlenia zewnętrznego pojazdu. Każdy z nas jadąc po zmroku samochodem z pewnością wiele razy mijał pojazdy jadące z przeciwka, które oślepiały innych użytkowników drogi, mimo, że w samochodzie były włączone światła mijania.

Wielu kierowców traktuje z dużym przymrużeniem oka sprawę prawidłowego ustawienia świateł. Zadbajmy o ich prawidłowe ustawienie. Źle ustawione światła mijania powodują realne zagrożenie dla innych kierujących, gdyż podczas mijania pojazdu, który ma źle ustawione światła, kierowca przez chwilę nie widzi nic oprócz oślepiającego go samochodu.

Oczywiście prawidłowość ustawienia świateł jest kontrolowana podczas okresowego badania technicznego. Pamiętajmy jednak, żeby sprawdzić ustawienie światła po wymianie przepalonej żarówki, czy po naprawie samochodu, w trakcie której zdemontowano lampę.

Do 15 grudnia w każdej stacji kontroli pojazdów działającej na terenie powiatu kościańskiego można bezpłatnie sprawdzić ustawienie przednich świateł. Zachęcamy do sprawdzenia oświetlenia. Sprawdzenie nie zajmuje dużo czasu a może ułatwić funkcjonowanie na drodze innym uczestnikom ruchu i sprawi, że nasz pojazd będzie bardziej bezpieczny.

Zachęcamy również, żeby przed wyruszeniem w drogę obejść samochód dookoła i sprawdzić również pozostałe oświetlenie, czy jest sprawne. Operacja jest zupełnie darmowa, na pewno wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie i przyczyni się do bezpieczeństwa na drodze.

Dziękujemy wszystkim stacjom za włączenie się w działania.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły