Spotkanie przed sezonem zimowym

Wczoraj (14.11.) w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Kościanie odbyło się spotkanie służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu kościańskiego w trakcie zbliżającego się dużymi krokami sezony zimowego. Na sali zgromadzili się przedstawiciele wszystkich służb i instytucji, które w okresie zimowym dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.

Przed nami pierwsze przymrozki. Nieuchronnie zbliża się zima. Jest to trudny okres dla osób bezdomnych, samotnych, a także dla uczestników ruchu drogowego. Wczoraj w naszej komendzie odbyło się spotkanie przedstawicieli służb medycznych, Państwowej Straży Pożarnej, Ośrodków Pomocy Społecznej działających na terenie powiatu kościańskiego, służb odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg, Straży Miejskiej w Kościanie.

Spotkanie miało na celu omówienie zasad współpracy między wszystkimi podmiotami w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu kościańskiego. Przedstawiciele poszczególnych służb i instytucji omówili stopień przygotowania do sezonu zimowego. Omówiono również zasady współpracy między służbami.

Ustalono również wspólne działania Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie, Straży Miejskiej oraz Policji na rzecz osób bezdomnych. Pamiętajmy, żeby nie przechodzić obojętnie wobec osób pozostających w sytuacji mogącej zagrażać ich zdrowiu lub życiu.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły