11 listopada w Śmiglu

W Śmiglu 11 listopada uroczyste obchody z okazji 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się przed tablicą poświęconą hm. Zbigniewowi Łukomskiemu.

W uroczystości wzięli udział:

  • Kompania Honorowa Wojska Polskiego z 4 Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Lesznie – apel pamięci poprowadził ppor. Michał Jankowski
  • przedstawiciele władz samorządowych,
  • poczty sztandarowe,
  • delegacje szkół i miejscowych organizacji
  • Harcerze Hufca ZHP Śmigiel (uroczystość poprowadził Oskar Walkowiak – komendant śmigielskiego hufca)
  • motocykliści z śmigielskiej grupy motocyklowej „Wind Wolves”,
  • mieszkańcy.  

Po apelu i złożeniu wiązanek kwiatów oraz zniczy w miejscach pamięci zebrani przemaszerowali ulicami Śmigla do kościoła pw. św. Stanisława Kostki.Wiązanki kwiatów i znicze w miejscach pamięci złożyli przedstawiciele władz samorządowych oraz przedstawiciele organizacji i instytucji Ziemi Śmigielskiej.Uroczystość uświetniła 100-metrowa flaga niesiona ulicami miasta przez dzieci i młodzież z wszystkich szkół z gminy Śmigiel.Okolicznościową Mszę św. odprawił ks. Piotr Markiewicz – proboszcz parafii w Czaczu, któremu asystował ks. Tomasz Nowak – kapelan Wojsk Obrony Terytorialnej BLP w Lesznie. Obecny był również ks. Tadeusz Fołczyński – proboszcz parafii pw. św. Stanisława Kostki Podczas mszy św. z koncertem wystąpił Chór „Harmonia”. Po Mszy św. w kościele odbył się koncert niepodległościowy w wykonaniu artystów scen poznańskich.Organizatorami obchodów byli: Burmistrz Śmigla, Centrum Kultury w Śmiglu, Hufiec ZHP Śmigiel. W przygotowanie imprezy włączyli się również Młodzieżowa Orkiestra Dęta, policja, straż pożarna, szkoły z terenu Gminy Śmigiel.

 

źródło:Urząd Miasta Śmigiel

 

 

Najnowsze artykuły