Ekologiczne warsztaty dla młodzieży szkolnej

Trwają ekologiczne warsztaty dla młodzieży szkolnej oraz akcja wolontariatu, służąca ograniczaniu zużywania toreb foliowych.

Projekt opracowało i realizuje Starostwo Powiatowe w Kościanie przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu i we współpracy ze Związkiem Międzygminnym „Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT” w Czempiniu.

Uczestnikami warsztatów trwających od 5 do 8 listopada są uczniowie III klas szkół gimnazjalnych z powiatu. Łącznie prawie 200 osób, reprezentujących swoje klasy. W ramach warsztatów młodzież w Związku Międzygminnym „Centrum Zagospodarowania Odpadów – SELEKT” w Czempiniu bierze udział w wykładzie edukacyjnym, a następnie zwiedza Zakład Zagospodarowania Odpadów wraz z kompostownią w Piotrowie Pierwszym, gdzie ma się okazję przekonać jak wygląda proces przetwarzania odpadów. Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymują  ekologiczne torby oraz materiały – artykuły piśmiennicze (teczki, notesy, przybory do pisania).

Projekt zakłada, że uczestnicy warsztatów uzyskaną podczas nich wiedzą podzielą się na lekcji wychowawczej z koleżankami i kolegami w swojej szkole.

W ramach realizacji przedsięwzięcia szkoła otrzyma torbę wielokrotnego użytku dla każdego ucznia. Poza warsztatami, od 9 listopada 2018 roku w Kościanie, Śmiglu, Czempiniu, Krzywiniu oraz Jerce, przeprowadzona zostanie także akcja rozdawania toreb wielokrotnego użytku mieszkańcom powiatu.

Organizatorzy programu mają nadzieję, że podniesie on świadomość ekologiczną mieszkańców powiatu i ograniczy zużycie sztucznych opakowań.

Źródło: Powiat Kościan

Najnowsze artykuły