Podsumowanie akcji „Znicz 2018”

Funkcjonariusze zakończyli akcję „Znicz 2018”. Na terenie powiatu kościańskiego o bezpieczeństwo na drogach dbało 39 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Wsparli ich również funkcjonariusze pionu prewencji. Celem działań było zapewnienie bezpieczeństwa na drogach wszystkim podążającym i wracającym z grobów bliskich.

Działania „Znicz 2018” trwały pięć dni. W trakcie akcji na drogach powiatu kościańskiego doszło do trzech zdarzeń drogowych, w których ucierpiały osoby. W wypadkach ucierpiało 5 osób. Zaistniało też 6 kolizji drogowych. Co najważniejsze, w zdarzeniach tych nie zginęła żadna osoba. Mundurowi zatrzymali także dwóch kierujących na tzw. „podwójnym gazie.

Mimo wielu apeli w mediach dotyczących bezpieczeństwa na drodze, policjanci zatrzymali też dwóch kierujących, którzy w terenie zbudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. Kontrola drogowa w tych przypadkach zakończyła się zatrzymaniem prawa jazdy. Pierwszy kierowca, który wykazał się poważnym lekceważeniem przepisów został zatrzymany 31 października. Tego dnia zainaugurowano akcję „Nie zabijaj” Policjanci informowali uczestników ruchu drogowego o ryzykownych zachowaniach na drodze. Mundurowi zachęcali do przestrzegania przepisów dotyczących ruchu drogowego. Tego dnia w Śmiglu patrol zatrzymał kierującego BMW, 23-letniego mieszkańca Śmigla. Mężczyzna w terenie zabudowanym jechał z prędkością 111km/h, w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50km/h. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące. Być może mężczyzna chciał wypróbować możliwości techniczne pojazdu, gdyż samochód kupił zaledwie trzy dni temu.

W sobotę w Karśnicach patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej, kierującą Citroenem Berlingo, 25-letnią mieszkankę powiatu leszczyńskiego. Kobieta w terenie zabudowanym jechała z prędkością 107km/h. Kierująca straciła prawo jazdy na trzy miesiące.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły