OWP zaprasza na jesienne spotkania

Ośrodek Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie zaprasza wszystkich zainteresowanych na jesienne warsztaty i spotkania informacyjne. W listopadowej ofercie coś dla siebie znajdą zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby nie prowadzące działalności gospodarczej. Oto co przygotowaliśmy:
5 listopada w godz. 9-11 – bezpłatne konsultacje dla przedsiębiorców obejmujące tematykę RODO poprowadzi mec. Wojciech Dominiak z Adwokackiej Spółki Partnerskiej MSM z Leszna.
6 listopada w godz. 11-15 – zapraszamy mieszkańców gminy Śmigiel do Mobilnego Punktu Informacyjnego OWP i ZUS, który stanie Urzędzie Miejskim Śmigla. Zainteresowani będą mogli uzyskać informacje dotyczące m.in. możliwości pozyskania środków na rozpoczęcie i rozwój działalności gospodarczej, założyć indywidualny profil na Platformie Usług Elektronicznych, dzięki któremu wszelkie sprawy związane z ZUS będą mogli załatwiać nie wychodząc z domu.
13 i 14 listopada – warsztaty pod hasłem „MS Excel od podstaw” dla osób, które chcą nauczyć się korzystać z najbardziej uniwersalnego programu komputerowego, używanego w różnych branżach (możliwość zapisów na zajęcia przedpołudniowe i popołudniowe).
15 listopada – „Najnowsze zmiany w zezwoleniach odpadowych” – spotkanie skierowane do przedsiębiorców i firm, podczas którego omawiane będą aktualnie obowiązujące przepisy w zakresie gospodarki odpadami, ze szczególnym uwzględnieniem najnowszych zmian w zakresie wymaganych decyzji (zbieranie, przetwarzanie, wytwarzanie odpadów).
16 listopada o godz. 18.00 – w ramach cyklu spotkań „Wielkie kobiety z małych miast” zapraszamy wszystkie zainteresowane panie na bezpłatne spotkanie przy kawie, podczas którego będzie można dowiedzieć się m.in. o tym skąd czerpać moc w jesienne słotne dni, gdzie szukać funduszy na realizację zawodowych marzeń itp. …
19 listopada w godz. 13.30-15.45 – bezpłatne konsultacje dla przedsiębiorców i osób planujących rozpocząć działalność gospodarczą w zakresie optymalizacji podatkowych, form opodatkowania, zmiany formy prowadzenia działalności (przekształceń), itp. poprowadzi prezes Biura Rachunkowego Exactus w Mosinie Tomasz Nowicki.
25 listopada w godz. 14-16 – bezpłatne konsultacje dla osób, które myślą o założeniu własnej firmy w zakresie podatków, finansów w działalności gospodarczej, zakładania firmy itp. poprowadzi doradca podatkowy Izabela Kaczmarek z Biura Rachunkowego Abacus w Kościanie.
Wszystkie spotkania z wyjątkiem Mobilnego Punktu Informacyjnego w Śmiglu, odbywać się będą w Ośrodku Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie, ul. Dworcowa 1 (budynek dworca PKP, I piętro).
Obowiązują wcześniejsze zapisy. Więcej informacji znajdziecie Państwo pod nr. tel. 65 512 77 83 i 797 508 207 oraz na www.owp.koscian.net. Zachęcamy również do odwiedzenia naszego Facebooka /SWPkoscian.

Najnowsze artykuły