Wieści ze szkoły w Czaczu

Pasowanie na ucznia

17 października w szkole w Czaczu odbyła się uroczystość pasowania na uczniów pierwszoklasistów. Wzięli w niej udział: dyrektor Maria Szudra, wicedyrektor Renata Stachowska, rodzice dzieci oraz koledzy z klas II wraz z wychowawcami. W pierwszej kolejności odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów, po której pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, dobrymi kolegami i uczniami. Aktu pasowania dokonała tradycyjnie  dyrektor szkoły. Uczniowie otrzymali w tym dniu legitymacje szkolne oraz upominki. Po części oficjalnej nadszedł czas na skosztowanie ciast przygotowanych przez rodziców.

Ratujemy i uczymy ratować

Fundacja WOŚP nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku kieruje swe działania do klas I-III szkół podstawowych, uczniowie poznają zasady udzielania pierwszej pomocy. Umiejętność podjęcia działań ratujących życie jest dla każdego człowieka niezbędna. Z takiej okazji szkoła w Czaczu 16 października br., razem z innymi szkołami w całej Polsce, wzięła udział w akcji bicia rekordu. Od godziny 12.00 do 12.30 rekord pobijali uczniowie klas IIa i IIb. Młodszym kolegom i koleżankom pomagały bardziej doświadczone uczennice z klas VIIa I VIIb.

Dzień Edukacji Narodowej w przedszkolu

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 12 października w przedszkolu odbył się konkurs recytatorski. Wiersze recytowały chętne dzieci z wszystkich grup przedszkolnych. Po recytacji nastąpiło wręczenie nagród za udział w konkursie plastycznym pt. „Portret mojej pani”.

Projekt „Uczę się, działam – dzielę się z innymi!”

Grupa 20 uczniów Szkoły Podstawowej w Czaczu weźmie udział w wizytach studyjnych, warsztatach z zakresu rozwoju umiejętności liderskich, społecznych i obywatelskich, dokonywaniu diagnozy społecznej, poszukiwaniu sojuszników do współpracy. Uczestnicy projektu poznają specyfikę planowania i kreowania oddolnych inicjatyw społecznych przy współpracy różnych środowisk, aby dalej realizować akcje społeczne dla różnych grup społecznych, a po jego zakończeniu pełnić rolę lokalnych liderów. Zachęcamy do śledzenia strony. http://www.czacz.pl/aktywni-dla-dzieci oraz naszego profilu na Facebooku.

Korzystamy z czytnika e-booków
W bibliotece rozpoczął się cykl zajęć mających na celu upowszechnienie innej niż papierowa formy książki. E-booki czyli książki elektroniczne uczniowie czytają podczas zajęć, korzystając z bibliotecznego czytnika e-booków. Są to fragmenty lektur, m.in.: “Latarnik”, “Ania z Zielonego Wzgórza”, “W pustyni i w puszczy”, “Syzyfowe prace”. E-booki pochodzą ze strony wolnelektury.pl.

Noc Naukowców

28 września grupa 41 uczniów pod opieką nauczycielek: Agnieszki Han, Patrycji Przybylskiej i Natalii Kozak brała udział w Nocy Naukowców w Poznaniu w Politechnice Poznańskiej. Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkań, wspólnych działań, a to wszystko oczywiście poprzez atmosferę zabawy. Młodzież z czackiej szkoły  została zaproszona do laboratoriów i pracowni naukowców uczelni, by na własne oczy mogli przekonać się jak fascynująca jest praca naukowców. Atrakcji było bardzo dużo. Uczniowie brali udział w różnych konkursach, mogli sprawdzić swoją wiedzę z różnych dziedzin i wygrać nagrody.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA
20 września to ważny dzień dla przedszkolaków w całej Polsce. Tego dnia w przedszkolu było bardzo kolorowo. Rano dzieci powitała wesoła muzyka z piosenkami przedszkolnymi, jak również otrzymały one znaczki z napisem “Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka”. O godz. 10.30 z przedszkola wyruszył barwny korowód, który wzbudził zainteresowanie przechodniów. Przedszkolaki z dumą informowały o swoim święcie. Następnie dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września w szkole, już po raz kolejny została przeprowadzona akcja związana z VIII Światowym Dniem Tabliczki Mnożenia. W szkole zawisły plakaty informacyjne i tabliczki z różnymi przykładami działań z tabliczki mnożenia. Uczniowie przez cały tydzień mogli przypomnieć sobie dzięki temu jej znajomość. Ostatniego dnia akcji podczas dużej przerwy ochotnicy indywidualnie mogli sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia, a w zamian otrzymali słodką nagrodę.

fot. ZS w Czaczu

 

Źródło: Gmina Śmigiel

Najnowsze artykuły