Zatrzymani za kradzież radia samochodowego i smartfona

Kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu kościańskiego, którzy na początku czerwca tego roku z zaparkowanego VW Passata ukradli telefon komórkowy oraz radio samochodowe. Łączna wartość strat, które spowodowali wyniosła 1650zł. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty, do których się przyznali.

Kryminalni zatrzymali 21-letniego mieszkańca Kościana, oraz 28-latka z terenu gm. Kościan. Mężczyźni na początku czerwca z zaparkowanego na osiedlowym parkingu w Kościanie VW Passata ukradli radio samochodowe z wbudowaną nawigacją oraz pozostawiony we wnętrzu pojazdu telefon komórkowy. Wartość radia właściciel wycenił na 1250zł a telefonu na 400zł.

Telefon został odzyskany kilka dni temu od osoby mieszkającej na terenie powiatu grodziskiego. Osoba ta nie wiedziała, że smartfon pochodzi z kradzieży. Złodzieje próbowali również w kilku miejscach sprzedać wymontowane radio. Poszukiwania kupca nie odniosły sukcesu, dlatego też radio zniszczyli i wyrzucili.

Zebrany materiał dowodowy doprowadził kryminalnych do sprawców kradzieży.  Mężczyźni zostali zatrzymani. Usłyszeli już policyjne zarzuty. Przyznali się do ich popełnienia.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły