Włamywacz zatrzymany, a pojazd odzyskany

Kryminalni zatrzymali 19-letniego mieszkańca Kościana, który 11 października na terenie Kościana włamał się i ukradł Fiata Punto. Uszkodzony nocnym wojażem złodzieja pojazd wrócił już do właściciela. Włamywacz w poniedziałek usłyszał policyjne zarzuty. Zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.

W czwartek 11 października nieznany sprawca włamał się i ukradł Fiata Punto. Pojazd skradziono z parkingu mieszczącego się blisko lokalu gastronomicznego na terenie Kościana. Właściciel wycenił wartość Fiata z 1999r. na kwotę 1000zł.

Jak się okazało, po kradzieży mężczyzna wybrał się swoim łupem na przejażdżkę. Przemieszczając się po terenie gm. Kościan, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i samochód dachował. Kierujący miał tyle szczęścia, że nie odniósł obrażeń, a pojazd dachowanie zakończył na kołach. Mimo uszkodzeń, mężczyzna dalej kontynuował jazdę. Po skończonej przejażdżce, wrócił do Kościana i zaparkował pojazd na jednej z bocznych uliczek.

Policjant z naszej jednostki idący rano do pracy zobaczył poszukiwany samochód stojący na ulicy. Pojazd został zabezpieczony i po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych czynności przekazany właścicielowi.

Działania kryminalnych, oraz informacje zebrane w toku prowadzonego postępowania doprowadziły do 19-latka mieszkającego w Kościanie. W poniedziałek 22 października mężczyzna został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut, do którego się przyznał. Wyjaśnił, że samochód ukradł, żeby miał czym dojeżdżać do dziewczyny.

Teraz mężczyźnie za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do nawet 10 lat.

 

Źródło: KPP Kościan

 

Najnowsze artykuły