Jutro działania “NURD – Zero Tolerancji”

Na drogach nadal dochodzi do wielu zdarzeń z udziałem Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Piesi i rowerzyści w zderzeniu z samochodem mają niewielkie szanse na przeżycie. Co czwarta osoba, która ginie na drogach to pieszy, a co piąta osoba ranna uczestnicząca w zdarzeniu drogowym, to również niechroniony uczestnik ruchu drogowego. Dlatego, już w środę rozpocznie się kolejna akcja policyjnych działań, która ma za zadanie eliminację negatywnych zachowań wśród uczestników ruchu drogowego.

Jesienna aura powoduje, że jesteśmy bardziej senni. Warunki na drodze stają się trudniejsze z powodu szybko zapadającego zmroku, oraz opadów atmosferycznych. Wkrótce pojawią się przymrozki i warunki do podróżowania będą jeszcze bardziej wymagające. Poranne mgły również wystawią nasze umiejętności podróżowania na próbę.

Pamiętajmy o elementach odblaskowych wychodząc z domu po zmroku. Obowiązujące przepisy nakazują  noszenie odblasków pieszym poza terenem zabudowanym, jednak odblask nie zaszkodzi, gdy założymy go idąc w mieście słabo oświetloną ulicą. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo. Cena odblasku to kilka lub kilkanaście złotych. Nasze życie jest bezcenne.

Policjanci będą sprawdzać, czy kierowcy poruszają się prawidłowo w pobliżu przejść dla pieszych. Zwrócą również uwagę, czy piesi i rowerzyści przestrzegają przepisów związanych z ich bezpieczeństwem.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły