Nasza komenda w Grze Miejskiej

W środę na terenie Kościana można było zauważyć grupki młodzieży przemieszczające się po mieście wraz opiekunami. To Gra Miejska „Graj w wolontariat – warto!”. Obok budynku naszej komendy na młodzież również czekały przygotowane zadania.

W środę młodzież, która wzięła udział w Grze Miejskiej miała do rozwiązania kilka zadań w różnych częściach Kościana. Jedno czekało na graczy przy budynku naszej jednostki, Młodzież musiała wykazać się znajomością przepisów z zakresu ruchu drogowego. Dodatkowo każdy mógł sprawdzić jakie poczucie przestrzeni ma osoba będąca pod wpływem alkoholu. Stanu tego można było doświadczyć zakładając alkogogle. Przejście kilku metrów w tych okularach i chwycenie przedmiotu stojącego na ziemi było dla niektórych osób dużym wyzwaniem. Były też takie osoby, którym gogle nie utrudniły wcale zadania.

W różnych częściach miasta czekało wiele ciekawych zadań na graczy: przewiezienie na wózku inwalidzkim przez most przechodnia, zadania przygotowane przez kolegów ze straży pożarnej, odśpiewanie piosenki w marszu przy akompaniamencie orkiestry dętej, czy rozpoznawanie liter z zawiązanymi oczami.

Zadania wymagały od młodzieży umiejętności szybkiego myślenia oraz współpracy całej drużyny. Wszystkim drużynom gratulujemy podjęcia wyzwania.

Najnowsze artykuły