Wręczenie medali “Za długoletnie pożycie małżeńskie”

W piątek, 5 października w Urzędzie Gminy Kościan odbyła się uroczystość wręczenia medali „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Odznaczenia Jubilatom przekazał Wójt Gminy Kościan, Pan Andrzej Przybyła. Jubilaci oprócz medali otrzymali od Wójta upominek – ciepły koc oraz bukiet kwiatów z życzeniami. Wśród uhonorowanych znalazły się cztery pary mieszkańców Gminy Kościan.

Państwo Krystyna i Zygmunt Dudziak ze Starych Oborzysk

Pani Krystyna pochodzi z Nowych Oborzysk, a pan Zygmunt ze Starego Lubosza. Jubilaci poznali się na zabawie, a uczucie narodziło się od pierwszego wejrzenia. Para wzięła ślub 16 listopada 1968 r. Najpierw odbyła się uroczystość cywilna, a potem ślub kościelny w kościele w Starych Oborzyskach. Małżonkowie wychowali dwoje dzieci. Mają troje wnuków. Pani Krystyna zajmowała się wychowaniem dzieci i prowadzeniem domu. Utrzymanie rodziny i domu spoczywało na barkach męża, który pracował jako kierowca w Zakładach Zbożowo-Młynarskich w Lesznie, a potem w Elewatorze Zbożowym w Kościanie.

Krystyna i Grzegorz Kaczmarek z Nowych Oborzysk

Pani Krystyna pochodzi z Wyskoci, a pan Grzegorz z Czempinia. Para pobrała się 17 kwietnia 1968 r. Ślub cywilny odbył się w Racocie, a ślub kościelny w Wyskoci. Małżonkowie wychowali czworo dzieci. Mają ośmioro wnucząt i czterech prawnuków. W 1972 r. Państwo Kaczmarek zamieszkali w Nowych Oborzyskach, gdzie wybudowali dom z ogrodem. Pan Grzegorz pracował jako traktorzysta, a Pani Krystyna na pełen etat zajmowała się wychowaniem dzieci i prowadzeniem domu. Dziś jest aktywną członkinią Rady Sołeckiej i – jak mówią – prawą ręką sołtysa. Opiekuje się placem zabaw i świetlicą.

Cecylia i Stefan Naskręt z Choryni 

Pan Stefan pochodzi z Betkowa, a Pani Cecylia z Granecznika. Przyszli małżonkowie poznali się w kwietniu 1967r. podczas uroczystości weselnej starszego brata Pana Stefana – Czesława. Pan Stefan wypatrzył Panią Celinę wśród uczestniczek zabawy, a miało to miejsce podczas tańca dla gości “spod okna”. Półtora roku później, 19 października 1968r.  wzięli ślub i zamieszkali w Choryni. Małżonkowie wychowali dwoje dzieci. Mają troje wnucząt. Pani Cecylia pracowała w Stacji Hodowli Roślin w Choryni, a Pan Stefan jako traktorzysta w POM-ie, a następnie zatrudnił się w choryńskim Danko.

Elżbieta i Stanisław Piotrowscy z Nowego Lubosza 

Pani Elżbieta pochodzi z Nowego Lubosza, a pan Stanisław z Racotu. Poznali się na zabawie. Ślub odbył się 27 października 1968 r.  Najpierw małżonkowie złożyli przysięgę w kościańskim Urzędzie Stanu Cywilnego, a następnie ślubowali w kościele św. Ducha. Państwo Piotrowscy wychowali dwóch synów. Mają czworo wnucząt. Pan Stanisław jest z wykształcenia ślusarzem – spawaczem. Pracował w Mostostalu Spółdzielni Produkcyjnej w Kościanie. Pani Elżbieta była sanitariuszką w kościańskim szpitalu. Oboje działają w kościańskim Stowarzyszeniu Dodajmy Życia do Lat i w miejscowym klubie seniora. Pan Stanisław należy także do Związku Weteranów i Rezerwistów Wojska Polskiego.

 

 

Najnowsze artykuły