Policjanci na Nocy Zawodowców

W piątek w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kościanie odbyła się Noc Zawodowców. Impreza łączyła ze sobą promocję szkolnictwa zawodowego z targami pracy. Wśród szkół, firm promujących się na imprezie nie mogło zabraknąć stoiska naszej jednostki. Zainteresowani mogli dowiedzieć się o warunkach przyjęć do służby oraz zobaczyć zaledwie niewielką część sprzętu jakim dysponuje nasza formacja.

Impreza łączyła w sobie promocję kształcenia zawodowego i targi pracy. Akcja odbyła się w Kościanie po raz pierwszy. Jej organizatorem było Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie, a współorganizatorami Starostwo Powiatowe w Kościanie, Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kasprowicza w Nietążkowie,  Powiatowy Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Kościanie. Impreza odbyła się w piątek, 5 października 2018 r. w godz. 18:00 – 22:00 w ZSP im. Fr. Ratajczaka w Kościanie.Godziny imprezy zostały wybrane tak, żeby mogło w niej uczestniczyć jak najwięcej chętnych osób.

Na osoby, które skorzystały z „Nocy Zawodowców” czekało wiele atrakcji. Każde stoisko oferowało wiele ciekawych niespodzianek. Również na naszym każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Mundurowi prezentowali sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Młodzież bardzo interesowała się policyjnym motocyklem, oraz różnorodnym umundurowaniem jakie noszą policjanci w zależności od rodzaju służby czy okazji. Nie zabrakło pytań o warunki jakie musi spełnić kandydat do służby. Liczymy, że zainteresowanie jakim cieszyło się stoisko, przełoży się na liczbę kandydatów pragnących wstąpić w nasze szeregi.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły