W Bronikowie stanęli do hymnu

Szkoła Podstawowa im. por. Stefana Rysmanna w Bronikowie jest jedyną szkołą z powiatu kościańskiego, która wzięła udział w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych „Do Hymnu”, zorganizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie, przez co najmniej połowę uczniów szkoły, hymnu państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Przesłuchanie konkursowe przez komisję, zgodnie z regulaminem odbyło się 17 września 2018 r. W projekcie wzięli udział wszyscy uczniowie szkoły w Bronikowie, od klasy pierwszej szkoły podstawowej do trzeciej gimnazjum. W podniosłej atmosferze, przy pomniku patrona szkoły społeczność szkolna odśpiewała hymn szkoły, po czym zaprezentowała trzy pieśni konkursowe: Hymn Narodowy (4 zwrotki), Rotę (4 zwrotki) i Marsz Polonia (7 zwrotek). Wszystkie pieśni uczniowie musieli nauczyć się na pamięć. Honorowym gościem tego dnia w szkole była jedna z dwóch córek Stefana Rysmanna, pani Maria Wojciechowska. Corocznie też 17 września, w rocznicę agresji Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 r. uczniowie składają wiązankę kwiatów i znicze na pomniku patrona, który zginął z rąk sowietów w ramach zbrodni katyńskiej.

Wszyscy uczniowie, uczestniczący w projekcie otrzymali pamiątkowe, imienne dyplomy przygotowane przez Narodowe Centrum Kultury w Warszawie.

 

Źródło: Gmina Śmigiel

Powiązane artykuły

Wpisz komentarz

STOP HEJTOWI - PAMIĘTAJ - NIE JESTEŚ ANONIMOWY! Jeśli zamierzasz kogoś bezpodstawnie pomówić, musisz wiedzieć, że osobie pokrzywdzonej przysługuje prawo zgłoszenia tego faktu policji, której portal jest zobligowany wydać numer ip Twojego komputera.