Akademia Piłkarska Reissa – Kościaniacy liderem grupy WLLP

Rewelacyjnie zaprezentowały się zespoły orlików Akademia Piłkarska Reissa – Kościan w 1. kolejce turniejowej Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej 2018/2019 – Grupa J. Sezon rozpoczęli od zdobycia aż 55 bramek!Wielkopolsko-Lubuskie Ligi Piłkarskie to jedyne rozgrywki w Polsce, który dbają o rozwój umiejętności, a jednocześnie zapewniają zabawę blisko 7500 dzieciom. Zespoły podzielone na grupy eliminacyjne walczą jak w Ekstraklasie w kolejkach ligowych w rundzie jesiennej i wiosennej o awans do turnieju finałowego.
Występujące w eliminacyjnej Grupie J orliki Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan rywalizują z zespołami z Gostynia, Leszna i Ponieca. Pierwszy pod wodzą trenera Przemysława Skrzypczaka wygrał wszystkie swoje spotkania i z dorobkiem 15 punktów jest zdecydowanym liderem tabeli. Na szczególne wyróżnienie zasłużyli: Maciej Gałka, Kacper Kucharski i Tomasz Przewoźniak.
Natomiast drugi zespół prowadzony przez trenera Tomasza Woźniaka i wsparty wyróżniającymi się chłopcami z młodszej grupy zaliczył: 2 zwycięstwa, remis i 2 porażki. W gronie wyróżniających się zawodników znaleźli się: bramkarz Mikołaj Dej, Leon Dolata i Jan Łakomy.
– Szczególnie cieszy nas fakt, że na Orliku w Gostyniu młodzi kościaniacy zdobyli w sumie 55 bramek. Pokazuje to jak bardzo preferujemy ofensywny styl gry, a dzięki takim rozgrywkom wpajamy naszym wychowanką jak ważna jest gra 1 na 1. Każdy zawodnik otrzymał okazję do spędzenia dużo czasu na boisku w meczu o stawkę – mówi koordynator klubu Akademia Piłkarska Reissa – Kościan, Maciej Sołtysiak.Następna kolejka WLLP odbędzie się 6 października 2018 roku w APR Arena Leszno.

 

 

 

 

Najnowsze artykuły