Zjadł łup i poszedł spać

We wtorek 4 września 2018r ok. godz. 23:30 zostaliśmy powiadomieni o włamaniu do altany na ogródkach działkowych w Kościanie. Wysłany na miejsce patrol w altanie zastał właściciela i włamywacza wybudzonego z głębokiego snu. Funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego, który po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty.

Chwilę przed północą do dyżurnego zadzwonił mieszkaniec Kościana z informacją, że w jego altanie zastał włamywacza. Pechowiec spał na kanapie w budynku na działkach. Wysłany na miejsce patrol zatrzymał 32-letniego mieszkańca powiatu leszczyńskiego, który ostatnio przebywa na terenie Kościana. Badanie trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie zatrzymanego. Mężczyzna następnego dnia po wytrzeźwieniu w policyjnym areszcie usłyszał zarzut włamania. Przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Jak się okazało 32-latek już w ciągu dnia włamał się do altany. Wieczorem wrócił ponownie na miejsce przestępstwa i zmógł go sen. Właściciel altany sprawdzając co zginęło, ze zdziwieniem stwierdził, że włamywacz zadowolił się słoikiem ogórków kiszonych i butelką wody mineralnej. Oprócz tych rzecz, nic więcej z altany nie zginęło.

Niestety sposób w jaki mężczyzna wszedł do wnętrza spowodował poważne szkody. Włamywacz uszkodził ogrodzenie, drzwi wejściowe oraz telewizor LCD, który był wewnątrz. Łączna wartość strat powstała w wyniku działania 32-latka wyniosła ponad 1500zł.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły