Sprawca kradzieży roweru zatrzymany

Dzisiaj rano kryminalni zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który 28 sierpnia ukradł rower pozostawiony w stojaku pod dworcem PKP w Kościanie. Sprawcę zatrzymano na terenie powiatu gostyńskiego. Mężczyzna po przewiezieniu do naszej komendy został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Przyznał się do kradzieży dwóch rowerów, które były zaparkowane obok dworca.

O kradzieży informowaliśmy kilka dni temu, zamieszczając wizerunek mężczyzny, który ukradł rower pozostawiony przy dworcu PKP w Kościanie. Otrzymaliśmy wiele sygnałów od Państwa dotyczących publikacji wizerunku, za co dziękujemy.

Dzisiaj rano kryminalni zatrzymali 50-letniego mieszkańca gm. Poniec w powiecie gostyńskim. Mężczyzna po przewiezieniu do naszej jednostki został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Policjanci ustalili, że po kradzieży roweru na dworcu, mężczyzna dojechał nim do Leszna, gdzie porzucił swój łup. Tego jednośladu nie udało się do chwili obecnej odzyskać.

Policjanci ustalili też, że w dniu kradzieży roweru damskiego, mężczyzna ukradł jeszcze inny rower, który porzucił na ul. Łąkowej z powodu braku powietrza w kole. Poniżej zamieszczamy jego zdjęcie. Właściciela, prosimy o kontakt z policjantem prowadzącym sprawę pod nr tel. 65 5116 300.

Zatrzymany odpowie za kradzież dwóch rowerów. Przyznał się do przedstawionych zarzutów i złożył wyjaśnienia. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

Źródło: KPP Kościan

Najnowsze artykuły