Dołącz do Akademii Reissa i odbierz piłkę

Akademia Piłkarska Reissa będąca jedną z najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce otwiera w Kościanie kolejne grupy treningowe w kategoriach wiekowych od 4 lat do 17 lat. Każdy nowy zawodnik klubu otrzymuje piłkę.To najlepszy moment, by dołączyć do struktur Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan – tworzone są nowe grupy treningowe, przez co dzieci szybko adaptują się do nowego środowiska i nawiązują przyjaźnie. W dwóch próbnych darmowych treningach mogą wziąć udział wszystkie chętne dzieci – zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Co ważne, grupy treningowe dopasowane są wiekiem oraz umiejętnościami, dzięki czemu możliwy jest stały rozwój każdego małego piłkarza.

– Stawiamy na profesjonalizm. Obecnie współpracuje z nami 270 trenerów i 390 asystentów, którzy posiadają wszelkie niezbędne kursy oraz liczne szkolenia zrealizowane nie tylko w krajowych, ale i w europejskich klubach. Ponadto są to osoby posiadające doświadczenie w pracy z dziećmi, potrafiące „złapać” dobry kontakt z zawodnikami. Poprzez to możemy odpowiednio pracować nad rozwojem fizycznym oraz mentalnym podopiecznych. Akademia ma również najlepsze warunki dla dzieci do rozwoju sportowego – trzy ośrodki szkoleniowe oraz dostęp do największej bazy szkoleniowej – podkreśla patron Akademii Piłkarskiej Reissa, Piotr Reiss.Dowodami na skuteczną realizację autorskiego programu treningowego są sukcesy, jakie zawodnicy osiągnęli w ostatnim czasie. Pierwsze miejsca na etapie wojewódzkim w turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku 2018” przez drużynę Reprezentacji rocznika 2006 oraz 2008 czy Klubowe Mistrzostwo Wielkopolski zdobyte przez przedstawicieli rocznika 2002, to tylko niektóre z sukcesów w sezonie 2017/2018. Jedną z wizytówek klubu jest właśnie kościańska lokalizacja, której chłopcy w ostatnim roku byli jednym z czołowych klubów ziemi leszczyńskiej. Czołowi piłkarze z Kościana już zasili struktury reprezentacji Akademii, która wychowała już wielu piłkarzy grających w Lotto Ekstraklasie czy młodzieżowych reprezentacjach Polski.

– Bycie uczestnikiem Akademii Piłkarskiej Reissa daje różne możliwości i to, jako rodzice, cenimy najbardziej. Nie są to jedynie cotygodniowe treningi, ale także możliwość zdrowej rywalizacji w myśl zasady fair play podczas turnieju Reiss Cup czy rozgrywek Wielkopolsko-Lubuskich Lig Piłkarskich, które odbywają się w weekendy. Dzieci mogą dzięki temu rozwijać swoją pasję, uczyć się współpracy i szacunku dla przeciwnika. Bardzo istotnym faktem jest także ubezpieczenie, które przysługuje wszystkim dzieciom oraz wsparcie klubowego fizjoterapeuty. Ich bezpieczeństwo jest dla nas wszystkich najważniejsze – mówi mama zawodnika, 8-letniego Adama.Dodatkowo każdy uczestnik może korzystać z treningów przez 12 miesięcy w roku (zarówno w wakacje, jak i w ferie) oraz wziąć udział w partnerskich projektach skierowanych na rozwijanie konkretnych predyspozycji zawodników., takich jak Indywidualne Fundamenty Gry poprawiające motorykę i technikę adeptów czy Wielkopolska Akademia Bramkarska skierowana do osób marzących o grze na pozycji golkipera.Na Orliku przy ul. Wyzwolenia w Kościanie dzieci i młodzież może trenować w następujących grupach wiekowych: Skrzat (4-6 lat), Żak (7-9 lat), Orlik (10-11 lat), Młodzik (12-13 lat), Trampkarz (14-15 lat), Junior Młodszy (16-17 lat). Grupa skrzat trenuje w poniedziałki i środy od godz. 16:45 lub 17:45, a pozostałe grupy we wtorek i czwartek od godz. 17:30. Ponadto w weekendy młodzi piłkarze występują w rozgrywkach Wielkopolsko-Lubuskiej Ligi Piłkarskiej, Lidze RAFiK w Granowie, Lidze Mistrzów Turnieju Regionów oraz licznych imprezach okazjonalnych. Szczegółowe informacje na http://www.akademiareissa.pl/koscian.

Najnowsze artykuły